نحوه خرید نهال کبوده و آشنایی با این نهال

نهال کبوده یک نهال زینتی و زیبا است که چوب تنه آن کاربردهای بسیار زیادی دارد. این نهال محدود به یک ناحیه مشخص آب و هوایی نیست و تقریبا در همه اقلیم ها کاشته می شود. درخت بالغ این نهال در برابر سرما و گرما مقاومت بالایی دارد و به همین دلیل در هر نقطه از کشور می توان آن را پرورش داد. با این حال، نهال کبوده در مناطق نیمه خشک، معتدل و معتدل بهترین و بیشترین رشد را دارد. خرید نهال کبوده برای افرادی که نیاز دارند یک نهال را بدون دردسر پرورش دهند و بعدها از زیبایی و منافع آن استفاده کنند، یک انتخاب عاقلانه به نظر می رسد.خرید نهال کبوده با شناخت مشخصات آن


 


شاخه های این نهال معمولاً تا سال دوم بیرون نمی آیند و ارتفاع آن در سال دوم به 2.5 متر و در سال ششم به 20 تا 25 متر می رسد و تا 250 تا 300 سال عمر می کنند. این در حالی است که عمر متوسط ​​صنوبرها 50-70 سال است.


برگ این نهال دارای سه بخش است که هر کدام دارای دندانه های تیز هستند. (البته این می تواند از گونه ای به گونه دیگر متفاوت باشد)


ترکیب شیمیایی برگ درخت حاوی گلوکوزیدهای پوپلین و سالیسین و جوانه های آن ذحاوی ماده تلخ است.


علاوه بر این، پوست درخت نیز حاوی یک ماده زرد چسبنده است و رنگ پوست تنه درخت می تواند زرد-سفید، آبی تا سیاه و سبز باشد.


 


کشت و نگهداری نهال کبوده


 


در ابتدا نیاز دارید شاخه های خشکیده و کبود شده را همان سال دوم حرس کنید؛ اما در سال اول با آبیاری منظم و علف های هرز، مبارزه با آفات (مثلا کریزوملا) می توان درختان مولد را حفظ کرد.


نهال های کبوده در ردیف های 1 متری تا 80 سانتی متری و 20/1 تا 5/1 متری کاشته می شوند.


زهکشی در داخل خطوط این ردیف ها انجام شده و شیب آن ها برای جریان یافتن آب تنظیم می شود. لازم به ذکر است که در آب های راکد با اکسیژن کم ریشه ها جمع شده و خفه می شوند، به همین دلیل رشد این درخت در کنار نهرهای آب بسیار سریع اتفاق می افتد.


خرید نهال کبوده


 


برخی از دلایلی که بهتر است هر چه زودتر نسبت به خرید نهال کبوده اقدام کنید به شرح زیر است: • خرید راحت و بدون دردسر

 • نگهداری آسان

 • قیمت مقرون به صرفه

 • فواید زینتی و غیر زینتی

 • انتخاب عالی برای باغ های شخصی


مراحل خرید نهال کبوده


 


پیش از خرید این نهال بهتر است برخی نکات را به خاطر بسپارید تا یک خرید بدون دغدغه را تجربه کنید: 1. مشخص کردن اهداف خرید نهال

 2. برنامه ریزی زمانی جهت خرید نهال، کاشت و نگهداری آن

 3. آگاهی از نحوه کاشت نهال کبوده

 4. آگاهی از شرایط نگهداری درخت

 5. اطلاع از قیمت نهال توسط فروشگاه های مختلف

 6. اقدام به خرید نهال کبوده از یک فروشگاه معتبر

منبع خبر :