۲۷۶ هکتار از زمین های ملی سیستان و بلوچستان رفع تصرف شد

دسته: اخبار استانها
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی روز دوشنبه در حاشیه نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی سیستان و بلوچستان به خبرنگار ایرنا گفت: امروز نخستین نشست سالجاری شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان برگزار شد و اعضای شورا گزارش عملکرد سه ماهه خود در حفظ و حراست از منابع طبیعی را ارائه کردند.
وی افزود: در بحث رفع تصرفات از زمین های ملی استان از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۷۶ هکتار از زمین های راه و شهرسازی، شهرداری، بنیاد مسکن و منابع طبیعی رفع تصرف شده است.
وی اظهار داشت: همچنین مساله دیگری که در نشست امروز طرح شد موضوع محله برفی شهرستان میرجاوه بود که با پیگیری هایی که در شورای حفاظت استان در سال ۹۵ صورت گرفت قرار بر این شد که زمین های محله برفی از اداره کل راه و شهرسازی به بنیاد مسکن منتقل شود.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته مقدمات واگذاری زمین های این محله از اداره کل راه و شهرسازی به بنیاد مسکن انجام شده و در آینده ای نزدیک این نقل و انتقال رخ می دهد و بعد از آن بنیاد مسکن با توجه به طرح هادی که تهیه کرده باید این محله را ساماندهی کند.
حمیدی جابجایی روستاهای الله آباد و قریب آباد زاهدان را از دیگر موارد مطرح شده در این نشست ذکر کرد و گفت: این جابجایی باید با محوریت فرمانداری این شهرستان و هماهنگی سکنه خیلی محدودی که در آنجا ساکن هستند انجام شود.
وی افزود: بقیه تصرفاتی که در این روستاها به شکل چهار دیواری است و سکنه ای نیز ندارد باید در دستور تخریب قرار گیرد.
وی با تاکید بر پلمپ کردن چاههای غیرمجاز در سیستان و بلوچستان به ویژه شهرستان دلگان اظهار داشت: با توجه به اینکه هرجایی چاه غیرمجاز حفر می شود در کنارش مقدار زیادی از زمین های دولت نیز تصرف می شود، دستگاههای مربوطه مکلف به پلمپ این چاهها هستند.
رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان بیان کرد: مجوز صادر شده برای برقرسانی به روستای کمپ در حوزه شهرستان چابهار در جنوب استان در نشست های متعدد در شورای حفاظت از اراضی ملی مورد بحث قرار گرفته است.
حمیدی ادامه داد: اخیرا فعالان در بنیاد مسکن گزارش دادند ساماندهی لازم این روستا برای تهیه طرح هادی صورت گرفته است.
وی افزود: قرار بر این است برقرسانی به ساخت و سازهایی که در حوزه روستای کمپ در درون طرح هادی قرار دارد با توجه به نبود مشکل از طرف بنیاد مسکن، انجام شود.
به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایرنا سیستان و بلوچستان با ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت و ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر ۵۱ درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.
این استان دارای ۱۹ شهرستان است و افزون بر ۱۳۰۰ کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و ۳۱۰ کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
۳۰۴۲** ۶۰۸۱ **** محدثه حیدری گرجی ** انتشار دهنده: حیدر سرایانی

اخبار روز ، پامچال نیوز /*


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها