۲۰۲۳ سال ورود قطارهای خودران سریع‌السیر فرانسه

دسته: دانش و فناوری
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

به گزارش پامچال نیوز به نقل از خبرآنلاین، فرانس اینفو به نقل از مقامات راه آهن ملی فرانسه / SNCF که تشکیلاتی دولتی است نوشت در حال توسعه قطارهای بدون راننده و خودران است که بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سال ۲۰۲۳ روی خطوط موسوم به TVG قرار داده خواهند شد.

همچنین قطارهای موسوم به Drone trains از ۲۰۱۹ وارد مدار می‌شوند که مجهز به سنسورهای اکسترنال بوده و سیستم ترمز خودکار دارند که با تشخیص به موقع عمل خواهند کرد.

طبق برنامه‌ریزی انجام شده ۲۵ درصد از قطارها خودران می‌شوند و فاصله حرکتی بین دو قطار از ۱۸۰ ثانیه به ۱۰۸ ثانیه کاهش می‌یابد و اولین قطارهای خودران بین پاریس و جنوب شرق به حرکت در خواهند آمد.

این سیستم با سیستم خودکار متروی پاریس که در مواقع تشخیص خطا متوقف می‌شود، متفاوت است. مدیر SNCF در این باره می‌گوید سیستم متروی پاریس که در تونل حرکت می‌کند، با سیستم قطار خودران بین شهری فرق می‌کند.

انگلیس نیز روی خطوط ریلی خودکار خود به طور مستقل کار می‌کند چرا که سیستم مانیتورینگ و سیگنالینگ متفاوتی از فرانسه دارد و در برخی قسمتها حضور فیزیکی و لمس ابزار ریلی ضروری است.

سرمایه گذاری ۹ میلیون پوندی دولت انگلیس برای توسعه قطارهای خودران خشم اتحادیه RMT را در آورده است و ممکن است فرانسوی ها زودتر از انگلیسی‌ها به فناوری قطارهای خودران دست پیدا کنند.

۵۶۵۶

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها