گلستان در جمع آوری زکات و کمک های خیرین رتبه اول کشور را دارد

دسته: اخبار استانها
چهارشنبه - ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

به گزارش پامچال نیوز به نقل از خبرنگار ایرنا، امان الله حسین پور شامگاه سه شنبه درهمایش تجلیل از خیرین و حامیان ایتام کمیته امداد گنبدکاووس، اظهار داشت: گلستان در سال گذشته مبلغ ۲۳۰ میلیارد ریال زکات و ۳۸۰ میلیارد کمک های خیرین جمع آوری کرد و از این حیث رتبه نخست کشور را به دست آورد.
وی از کسب رتبه دوم کشور درحوزه صدقات توسط کمیته امداد گلستان خبر داد و گفت: رتبه استان دراین حوزه درسال های گذشته، ۲۸ کشور بود.
وی با اشاره به تحت پوشش بودن ۵۱ هزار خانوار با جمعیت ۱۰۶ هزار نفر در کمیته امداد گلستان اضافه کرد: در سال گذشته گردش مالی کمیته امداد استان ۱۷۰۰ میلیارد ریال بود که ۳۸۰ میلیارد ریال آن توسط خیرین و بقیه توسط دولت پرداخت شد.
وی از اجرای ۱۰ هزار طرح اشتغالزایی و خودکفایی ویژه مددجویان کمیته امداد گلستان در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: اشتغالزایی و توانمندسازی دو اولویت مهم این نهاد درسال جاری می باشد.
مدیرکل کمیته امداد گلستان با قدردانی از کمک های خیرین و حامیان ایتام درسال گذشته به این نهاد، یادآور شد: فلسفه راه اندازی کمیته امداد بلافاصله پس از پیروزی انقلاب توسط امام راحل، دستگیری از نیازمندان بود.
حسین پور اعتیاد و آسیب های اجتماعی و سیاست های نادرست در برخی حوزه ها را از عوامل تولید فقر در کشور دانست و افزود: کمیته امداد تلاش می کند با اجرای برنامه های اشتغالزایی و خودکفایی، مددجویان را توانمند و از چرخه حمایت خارج کند.
وی از ضعیف بودن گلستان در جذب حامی برای ایتام خبر داد و اضافه کرد: رتبه استان دراین حوزه ۲۸ کشور است.
وی تصریح کرد: در حالیکه سرانه هر یتیم تحت پوشش کمیته امداد در کشور بیش از هفت نفر است اما این سرانه در گلستان حدود سه نفر برای هر یتیم است.
مدیرکل کمیته امداد گلستان از برنامه ریزی برای جذب ۶ هزار حامی جدید برای ایتام تحت پوشش این نهاد در استان خبر داد و گفت؛ تاکنون ۳ هزار حامی جذب شده اند و بقیه نیز تا پایان امسال جذب خواهند شد.
به گفته وی، کمیته امداد گلستان هم اکنون ۱۳ هزارو ۸۰۰ حامی ایتام دارد.
به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایرنا، در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمود ترابی امام جمعه گنبدکاووس نیز درسخنانی دستگیری از نیازمندان و صدقه دادن را از دستورات قرآن و آموزه های دین مبین اسلام دانست و گفت: راه اندازی کمیته امداد توسط امام راحل در راستای یکی از اصول انکار ناپذیر و غیر قابل تبدیل نظام جمهوری اسلامی یعنی تعهد به محرومان و مستضعفان بوده است.
دراین مراسم که درخانه معلم و با ضیافت افطار همراه بود از تعدادی خیر و حامی ایتام کمیته امداد گنبدکاووس با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.
فرماندار ویژه، برخی مسئولان و نماینده مردم گنبدکاووس درمجلس شورای اسلامی و نیز امام جمعه اهل سنت شهر مرزی اینچه برون از دیگر حاضران در این همایش بودند.
کمیته امداد شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درشرق استان گلستان که دارای دو منطقه می باشد، درمجموع حدود ۱۵ هزار مددجو تحت پوشش دارد.
۳۰۳۹/۱۸۶۰
**** علی لکزانوری ** انتشار دهنده : تاج محمد شیری

اخبار روز ، پامچال نیوز /*


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها