کشف چوب آلات قاچاق در حوزه شهرستان رشت

دسته: اخبارگیلان
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان از کشف چوب قاچاق و ۳۳ اصله چوب جنگلی قطع شده در حوزه شهرستان رشت خبر داد.

سرهنگ اکبری در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، از کشف چوب قاچاق در حوزه شهرستان رشت خبر داد و اظهار کرد: اکیپ گشت فنی حفاظتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان در حین بازدید از کارخانه‌های چوب بری حوزه شهرستان رشت تعداد متنابهی از چوب آلات غیر مجاز را کشف و ضبط کرد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان افزود: ماموران حفاظتی و کارشناسان فنی این اداره کل مقارن ساعت ۱۹ روز گذشته حین گشت زنی و بادید از کارگاه های چوب بری حوزه استحفاظی شهرستان رشت در یکی از این کارخانه ها تعداد ۱۲۵ اصله چوب ۴ تراش شده و ۳۰۰ اصله تخته همگی از نوع درخت کاج را که هیچ گونه مجوزی اعم از پروانه حمل یا مجوز قطع نداشت را کشف و براساس قوانین و مقررات ضبط کرده‌اند.

وی با بیان اینکه چوب آلات مکشوفه جهت بررسی بیشتر و برآورد حجم به یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری رشت تحویل داده شد، تصریح کرد: صورت جلسه پس از انجام مراحل قانونی و تنظیم پرونده تخلف جهت تعیین مجازات خاطیان به محاکم قضایی احاله می‌گردد.

اکبری خاطرنشان کرد: در ادامه گشت مذکور پاسداران انفال الهی در مسیر جاده رشت به آستانه اشرفیه نیز ۳۳ اصله چوب جنگلی قطع شده که به منظور اختفا در میان بیشه های محوطه متروکه در حاشیه جاده جاسازی شده بود را کشف کرده‌اند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان گفت: این تعداد چوب جنگلی که عمدتا با طولی حدود یک و نیم تا ۲متر و قطر‌های مختلف بوده است، در حدود ۳ متر مکعب را تشکیل می‌داد که از گونه‌های جنگلی ون، توسکا، گردو، آزاد، اوجا و خرمندی بوده است.

وی متذکر شد: با توجه به اختفای چوب آلات مذکور ضمن ضبط مقطوعات غیر مجاز و تنظیم صورت جلسه مراتب برای رسیدگی بیشتر و جستجوی متخلف یا متخلفان به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رشت ارجاع شد.


اخبار روز ، پامچال نیوز


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها