کشتی آرای: حباب ۱۲۰ هزار تومانی در بازار سکه

دسته: اقتصادی
چهارشنبه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت : هم اکنون قیمت سکه تمام بهار آزادی به دلیل افزایش تقاضا با حباب ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومانی همراه است.

کشتی آرای: حباب 120 هزار تومانی در بازار سکهمحمد کشتی آرای در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: این حباب همان فاصله قیمتهای واقعی سکه بهار آزادی (متناسب با نرخ ارز داخلی و قیمت جهانی طلا) و قیمت های بازار است که البته افزایش تقاضا باعث ایجاد حباب شده است و حتما با تعادل عرضه و تقاضا کاهش خواهد یافت و حذف می شود.

وی افزود: امروز قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و ۱۸۵ هزار تومان و سکه طرح جدید یک میلیون و ۲۲۲ هزار تومان است که در روزهای اخیر تا ۱۵ هزار تومان افزایش داشته است.
کشتی آرای گفت: قیمت هر قطعه نیم سکه بهار آزادی ۷۱۸ هزار تومان و ربع سکه ۳۹۰ هزار تومان و سکه های یک گرمی ۲۴۸ هزار تومان است و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۱۱۳ هزار تومان خرید و فروش می شود.
وی افزود: در سالی که گذشت قیمت جهانی طلا در ابتدای سال ۹۵ تا پایان سال یکسان و حدود ۱۲۰۴ دلار در هر اونس بوده است هرچند نوسان ۱۵۰ دلاری در طول سال دیده شد.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: مهمترین عوامل موثر بر نوسان قیمت جهانی طلا ، انتخابات آمریکا و تغییرات نرخ بهره بانکی در این کشور بوده است.
وی افزود: در بازارهای داخلی ما شاهد افزایش قیمت طلا بودیم که ناشی از افزایش نرخ ارز و همچنین افزایش فصلی تقاضای داخلی بوده است.
وی افزود: افزایش تقاضای پایان سال باعث ایجاد حباب شده است که انتظار داریم با برابر شدن عرضه و تقاضا این قیمتها ساماندهی شود و در بهار سال آینده قیمت جهانی طلا تابع قیمت نفت و تغییرات نرخ بهره در آمریکا خواهد بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها