کرمانشاه از امن‌ترین استان‌ها برای سرمایه‌گذاری است

دسته: مجلس
پنجشنبه - ۴ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با اشاره به نقش استان کرمانشاه در سالهای دوران دفاع مقدس، گفت: در حال حاضر این استان از امن‌ترین استان‌های کشور برای سرمایه‌گذاری است.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایسنا، جاسمی در نشست فعالین اقتصادی استان کرمانشاه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به تصویب ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین در دولت، اظهار داشت: تصویب این منطقه بزودی در مجلس مطرح می‌شود که از نمایندگان کمیسیون اقتصادی انتظار داریم با دید مثبت به این موضوع نگاه کنند.

وی همچنین با انتقاد از وضعیت واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه پیشنهاد داد: شهرک صنعتی فرامان کرمانشاه به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شود.

وی همچنین خواستار بازگشایی مرز شوشمی شد و گفت: بازگشایی این مرز بلحاظ امنیتی و همچنین تامین زیرساخت‌ها مشکلی ندارد.

در ادامه شهاب نادری نماینده پاوه و اورامانات نیز مالیات بر ارزش افزوده را یکی از مهمترین مشکلات بخش خصوصی کشور دانست و مدعی شد: تمام کشور از مالیات بر ارزش افزوده رنج می‌برند. هنوز زیرساخت‌های اجرای مالیات بر ارزش افزوده در کشور فراهم نیست و همین امر باعث شده این قانون که قرار بود پنج ساله و به صورت آزمایشی اجرا شود، به مهمترین مشکل فعالان اقتصادی تبدیل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نیز اظهار کرد: علاوه بر تصویب به موقع منطقه آزاد تجاری قصرشیرین، تقاضا داریم منطقه ویژه اقتصادی اورمانات نیز در دستور کار قرار گیرد.

نادری سپس خواستار توجه ویژه به مشکل بیکاری استان شد و افزود: اخیرا سه درصد به نرخ بیکاری استان اضافه شده و این معضل طی سال‌های آینده بیشتر خود را نشان می‌دهد و شاهد پیامدهای آن مانند طلاق، اعتیاد و … خواهیم بود.

وی در پایان از مزیت‌ها و قدمت کرمانشاه هم یاد کرد و ادامه داد: کرمانشاه به مهمان‌نوازی مشهور است و پذیرای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان خواهد بود.

اخبار روز ، پامچال نیوز


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها