پرداخت ۶ هزار میلیارد تومان بودجه پزشک خانواده به وزارت بهداشت

دسته: گوناگون
دوشنبه - ۶ دی ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

به گزارش پامچال نیوز, احمد میدری ظهر امروز در مراسم اختتامیه شناسایی طرح گردشگری اجتماع محور «طرح توسعه و توانمندسازی جامعه محور روستایی» و آغاز عملیات ارائه پروانه فعالیت بهره‌برداری اقامت‌گاه‌های روستایی در سالن مخابرات رشت گزارشی از وضعیت فقر و رفاه در کشور و جایگاه وزارت رفاه را ارائه کرد.3

وی اظهار کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز بیشتر به نام وزارت رفاه شناخته می‌شود در صورتی که دو وزارتخانه تعاون و کار قدمت بیشتری از وزارت رفاه داشته‌اند و این حاکمیت اسم رفاه دلائل مختلفی دارد.

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: مهم‌ترین دلیل نامگذاری مذکور این است که وزارت رفاه نهاد رسمی برای تحقق عدالت اجتماعی «گمشده بشر از جمله مردم ایران» بوده و پاسخی به آرمان‌های عدالت جویانه انقلاب اسلامی است که در قانون اساسی و فرامین امام راحل و مقام معظم رهبری بیش از هر امر دیگری حاکم است.

وی با تصریح بر اینکه از وزیر بهداشت و همه مسؤولان انتظار می‌رود به تقویت نهاد مسؤول فقرزدایی و عدالت اجتماعی همت کنند، بیان کرد: صدای رسمی فقر و عدالت باید در حکومت تقویت شود.

میدری افزود: وزارت رفاه براساس بند «ه» ماده ۱۶ قانون ساختار و آیین‌نامه چتر ایمنی که در سال ۱۳۸۴ در اواخر دولت اصلاحات به تصویب رسید مسؤول بوده و هر ساله میزان فقر در کشور را به مسؤولان اعلام کند و این امر در دولت روحانی محقق شد و نه تنها به دولت بلکه به دیگر مسؤوان گزارش دادیم.

وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته بیش از ۶ هزار میلیارد تومان بودجه پزشک خانواده به وزارت بهداشت داده شده است، خاطرنشان کرد: سازمان‌های بیمه‌گر هزینه آن را پرداخت کرده‌اند و اگر همین یک انحراف بودجه‌ای صورت نگرفته بود مشکل بدهی بیمارستان‌ها و مراکز خدمات درمانی به این میزان نبود و علاوه بر این براساس قانون بودجه یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده باید صرف هزینه‌های بخش سلامت شود.

معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در سه سال گذشته ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از این بودجه نزد وزارت بهداشت مانده و سازمان بیمه سلامت طلبکار است و آمار و ارقام دقیق به تفکیک سال به مسؤولان دولتی گفته شده و اگر منابعی که در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته بود در جای خود هزینه شده بود این مشکلات برای طرح تحول پیش نمی‌آمد.

 وی بیمه کردن ۱۱ میلیون نفر را شتاب زده خواند و متذکر شد: اما می‌توان آن را اصلاح کرد و در طول چند ماه گذشته نیز در تمدید دفترچه‌ها بررسی بیشتری صورت گرفته و به دولت اعلام کرده‌ایم در شش ماه نخست براساس پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان تعداد افراد را به ۷ میلیون کاهش می‌دهیم و اشتباهات هر دو وزارتخانه و دیگر دستگاه‌های اجرایی باید مورد بررسی دقیق کارشناسی قرار گیرد اما مسائل کنونی نمی‌تواند و نباید اصل وزارت رفاه را زیر سؤال ببرد.

میدری گردشگری اجتماع محور را نوعی مسافرت دانست که گردشگران در منزل مردم بومی اقامت می‌کنند و هزینه آن را به میزبان می‌پردازند و در این نوع گردشگری، هزینه‌ها بسیار کمتر از اقامت در هتل بوده از این رو می‌تواند به گسترش گردشگری منجر شود.

وی از ثبت اطلاعات ۲۳ میلیون خانوار ایرانی در پایگاه وزارت رفاه خبر داد و گفت: این پایگاه و ثبت اطلاعات در آن عرصه سیاست‌گذاری در همه امور را تغییر می‌دهد که پیش از این سیاست‌های ما مبتنی بر ۵۰ هزار نمونه از طریق نمونه‌گیری بود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها