همدان با کمبود مکان ذخیره برای گندم مواجه است

دسته: سلامت
سه شنبه - ۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

مسئول کمیته تخصصی بسیج غله استان همدان گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات خرید گندم برای سالجاری کمبود فضای ذخیره‌سازی است به طوریکه تنها ۲۵ هزار تن ظرفیت خالی در شهرستان وجود دارد.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایسنا، رحمانی‌فر سه‌شنبه ۹ خرداد در کارگروه اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی شهرستان همدان، با اشاره به میزان تولید گندم در سالجاری عنوان کرد: امسال پیش‌بینی تولید گندم در شهرستان همدان ۶۳ هزار و ۶۸۵ تن و پیش‌بینی خرید ۴۱ هزار تن است.

وی ادامه داد: دو تا سه مکان ذخیره‌سازی گندم در حال احداث است که در کنار ایجاد فضا، انتقال ۱۵ هزار تن گندم به خارج از استان درنظر گرفته شده است.

رحمانی‌فر همچنین با اشاره به آخرین اقدامات شرکت غله در خرید تضمینی گندم شهر همدان عنوان کرد: میزان خرید تضمیمی گندم استان در سال گذشته ۴۸۱ هزار تن بوده است.

وی افزود: به منظور برنامه‌ریزی برای افزایش فضای ذخیره‌سازی گندم، انبارهایی برای رفع موانع خرید و بازار معرفی شد و بازرسی‌هایی از این انبارها به عمل آمد که برخی مشکلی نداشت و مورد استفاده قرار گرفت و برخی به لحاظ بهداشتی قابل استفاده نبود.

رحمانی‌فر ادامه داد: در سال گذشته ۶۰ مرکز خرید گندم در استان راه‌اندازی شد که ۳۰ مرکز اصلی و ۳۰ مرکز فرعی است به طوریکه از این تعداد، ۹ مرکز مربوط به بخش خصوصی، ۸ مرکز مربوط به کارخانه آردسازی، ۴ مرکز دولتی و ۳۹ مرکز مربوط به تعاون روستایی بود.

وی خاطرنشان کرد: سامانه نرخ خرید تضمیمی گندم را تغییر داده و سامانه تحت وب را آماده کرده‌ایم که تمام مراکز خرید باید از زیرساخت‌های مناسب اینترنتی برخوردار باشند.

اخبار روز ، پامچال نیوز


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها