نماینده مردم آستارا در مجلس: از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه آستارا استقبال می کنیم

دسته: نمایندگان گیلان , نماینده آستارا
جمعه - ۱۹ آذر ۱۳۹۵
نماینده مردم آستارا در مجلس: از سرمایه گذاران بخش خصوصی برای توسعه آستارا استقبال می کنیم

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری، توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در این شهرستان استقبال می کنیم.

کانال تلگرام شهر من رشت

به گزارش پامچال نیوز ، ولی داداشی روز جمعه در جمع تعدادی از بازاریان و روسای اتحادیه های صنفی در اتاق اصناف آستارا گفت: بازار و اصناف در پویایی چرخه اقتصادی شهرستان نقش ویژه ای دارند و باید از ظرفیت آنها به درستی استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه بازاریان از نزدیک با مشکلات حوزه خود آشنا هستند، افزود: روسای اتحادیه ها و اصناف باید با ارائه راهکار رونق دوباره ای به بازار آستارا ببخشند.
وی اظهار کرد: با حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی می توان ضمن عمل به اصل ۴۴ قانون اساسی، زمینه های اشتغال را نیز در این شهرستان فراهم کرد.
داداشی بیان کرد: برای سرمایه گذاری در بسیاری از طرح های عمرانی و گردشگری شهرستان آستارا متقاضی داریم و رایزنی های مقدماتی در این رابطه انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه شهرستان آستارا پتانسیل های خوبی در عرصه های گردشگری، کشاورزی و تجارت دارد، گفت: امیدواریم با راه اندازی بارانداز و خط ریلی آستارا- آستارا در سال جاری، مردم از منافع اقتصادی آن بهره مند شوند.
نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی همچنین امروز با حضور در دانشگاه پیام نور آستارا، استفاده از ظرفیت های این دانشگاه را برای ارتقای سطح علمی این شهرستان لازم خواند و اظهار کرد: فضای خوبی برای توسعه بیش از پیش در دانشگاه پیام نور فراهم شده است.
داداشی با اشاره به اینکه بین المللی شدن دانشگاه پیام نور آستارا پیگیری می شود، گفت: هر چه قدر درجه و سطح علمی دانشگاه ها افزایش یابد به همان اندازه پیشرفت در ابعاد علمی کشور را شاهد خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: باید از نقطه نظرات و ایده های دانشجویان، استادان و نخبگان علمی برای توسعه شهرستان آستارا بهره گرفت.
حدود پنج هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در قالب ۱۹ اتحادیه توزیعی، خدماتی، تولیدی و خدمات فنی در آستارا فعالیت می کنند و دانشگاه پیام نور واحد آستارا نیز در سال ۷۷ تاسیس شده و اکنون در ۱۳ رشته کارشناسی و یک رشته کارشناسی ارشد، هزار و ۲۰۰ دانشجو دارد.
این شهرستان با ۸۶ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

ایرنا


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها