نماینده آستارا: پیش نویس طرح ساماندهی حقوق و مزایای مدیران و مقامات آماده است

دسته: سیاسی , نمایندگان گیلان , نماینده آستارا
جمعه - ۲ مهر ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

به گزارش پامچال نیوز ولی الله داداشی شامگاه پنجشنبه در یک نشست خبری در رشت با بیان اینکه بررسی طرح ساماندهی حقوق و مزایای مدیران و مقامات مطابق دستوری از هیئت رئیسه به کمیسیون اصل ۹۰ ارجاع شد اظهار داشت: جهت بررسی طرح ساماندهی حقوق و مزایای مدیران و مقامات پیش نویسی و آماده شده است که با آغاز به کار مجلس شورای اسلامی بعد از تعطیلات به صحن علنی مجلس ارجاع می‌شود.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: چنانچه این طرح با رای همه نمایندگان مواجه شود مجددا باید در کمیسیون مطرح و سپس برای تصویب به صحن علنی مجلس آورده شود.

وی با بیان اینکه تهیه پیش نویس جهت ایجاد منافذ سوء استفاده از حقوق و مزایا بر عهده کمیسیون اصل ۹۰ نیست مطرح کرد: وظیفه اصلی کمیسیون اصل ۹۰ ، رسیدگی به شکایات از طرز کار قوا است که در اصل ۹۰ قانون اساسی به صراحت آمده است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارشناسانی از قوه قضائیه و وزارتخانه‌های مختلف برای بررسی پیش نویس نظر داده‌اند گفت: تاکنون ۱۱ ماده تصویب شد که صحن علنی مجلس نیز باید به آن رسیدگی کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظرفیت بالایی برای حمل و نقل دریایی در شهرستان آستارا وجود دارد گفت: نخستین بندر و اسکله خصوصی مربوط به بندر آستارا است.

وی با اشاره به اینکه مسئولان استان با هم متحد شدند تا اسکله و بندر آستارا توسعه پیدا کند تصریح کرد: بندر آستارا دارای چندین مشکل است که مشکل اساسی آن لایروب است.

داداشی با تاکید براینکه لایروب مستقر در آستارا وجود ندارد و کشتی‌ها با مقدار بار زیاد نمی‌توانند به حوضچه ورود کنند افزود: ورود کشتی با تناژ بالا و عدم ورود آن به حوضچه در بندر آستارا مشهود است.

وی با بیان اینکه امکان استقرار شرکت‌های مختلف کشتیرانی در بندر آستارا وجود دارد ولی زیرساخت‌های آن آماده نیست مطرح کرد: با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی و تاکید مقام معظم رهبری باید از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت کنیم تا اسکله آستارا توسعه پیدا کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سهمیه آستارا از برنامه پنجم توسعه احداث ۲ سد لاستیکی بوده است که اکنون برنامه توسعه پنجم بسته و وارد برنامه ششم توسعه می‌شویم افزود: هیچگونه فاز مطالعاتی در خصوص سدلاستیکی انجام نشده بود.

وی با بیان اینکه سد لاستیکی فقط جهت بهره برداری از اراضی کشاورزی نیست و روستاهای همجوار می‌توانند از آب شرب آن استفاده کنند گفت: در کل شهرستان آستارا مشکل آب آشامیدنی وجود دارد و رنگ آب متفاوت از آب و به رنگ چای و نوشابه است.

داداشی با اشاره به اینکه بخش مرکزی، لوندویل و آستارا و کل مجموع شهر آستارا با طرح جامع آبرسانی تغذیه می‌شود افزود: طرح جامع آبرسانی نیاز به بودجه ۱۰۰ میلیارد تومانی دارد که با اعتبارات کم در توان دولت نیست تا این مهم را اجرایی کند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از سرمایه گذاران در بخش طرح جامع آبرسانی حمایت و استقبال می‌کنیم خاطرنشان کرد: با نهایی شدن طرح آبرسانی در آستارا کل مشکلات آب شهرها و روستاهای بخش مرکزی و لوندویل برطرف می‌شود.

داداشی با اشاره به اینکه طرح‌های دولت و پروژه‌های اجرایی دولت از طریق مزایده و مناقصه است تصریح کرد: آب و فاضلاب شهری و روستایی در حال جذب سرمایه‌گذاران طرح جامع آبرسانی هستند.

وی با بیان اینکه در دولت گذشته از سمت غرب ایران به کشور آذربایجان صادرات گاز داشتیم افزود: باتوجه به پوسیدگی لوله‌های گاز، برخی از لوله‌های گاز توسط شرکت ملی گاز ایران در مراحل ترمیم و در برخی از مناطق در حال تعویض است که فقط ۳ کیلومتر از آن باقی مانده است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از مراحل کندی عملیات پل ریلی آستارا مشکل تملک اراضی نیاز به اعتبار دارد و خود شخص رئیس جمهور پیگیر تملک اراضی خط ریلی رشت به آستارا و بالعکس بودند جای تاسف دارد که بارانداز “آستارا به آستارا” به کندی انجام می‌شود.

داداشی با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان کارهای مربوط به قسمت خود را انجام داده است و بسیار جلوتر از ایران گام بر می‌دارد افزود: امیداواریم دولت مسئولان را بسیجی وار مامور به قسمت مربوط به ایران کند تا کار را به اتمام برسانند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۵۰ درصد از مشکلات اشتغال آستارا به راه اندازی بارانداز آستارا به آستارا بستگی دارد مطرح کرد: تحرکی در خصوص تملک اراضی برای خط ریلی مشاهده نکردیم.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وقتی مسئولان پشت میز مذاکره با نمایندگان مجلس می‌نشینند قول می‌دهند ولی برای عملیاتی شدن آن نیاز به همت و پیگیری است مطرح کرد: صحبت‌ها و جلساتی در خصوص تملک اراضی انجام شده است ولی اقداماتی صورت نپذیرفته است.

نماینده مردم آستارا با توجه به جانمایی و کارشناسی نامناسب شهرک صنعتی آستارا مطرح کرد: مشکل اصلی شهرک صنعتی آستارا راه و جاده نیست و مشکل اصلی در رابطه با سرمایه گذاران، سرمایه گذاری و سرمایه در گردش است.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۳۶ واحد در شهرک صنعتی آستارا وجود دارد که ۱۱ واحد فعال و مابقی نیمه فعال و غیرفعال هستند افزود: بسیاری از سرمایه گذاران در حال ورشکستگی هستند.

داداشی با بیان اینکه عدم دریافت تسهیلات و نرخ بالای سود در تسهیلات مشکلاتی را برای صنعتگران پیش آورده است گفت: تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد برای صنعتگر بسیار بالاست که این مشکل بانکی در سطح کشور است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل تسهیلات با نرخ بالا مشکلی جدی برای شهر، استان و کشور ما است مطرح کرد: باید برای صنعتگران در کشور تسهیلاتی با سود پائین در نظر گرفته شود تا دست صنعتکاران را بگیریم.
.
تسنیم


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها