نمایش “چالش مانکن” در اتاق عمل قبیح بود + فیلم

دسته: اجتماعی , نمایندگان گیلان , نماینده آستانه اشرفیه
چهارشنبه - ۱۷ آذر ۱۳۹۵
نمایش “چالش مانکن” در اتاق عمل قبیح بود + فیلم

چالش مانکن، نام پدیده نو ظهوری در فضای مجازی است که در آن افراد بدون تحرک در هر حالتی ثابت می‌ایستند و یک نفر این این حالت را تصویربرداری می‌کند.

کانال تلگرام شهر من رشت

به گزارش پامچال نیوز ، در روزهای گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شده است که به نظر می‌رسد در ایران و آنهم در بیمارستان‌ و در اتاق عمل اتفاق افتاده است!

[aparat id=”NX9VZ” width=”400″]

اما در همین ارتباط جام جم آنلاین با دوتن از نمایندگان خانه ملت به گفتگو پرداخت که در ادامه می خوانیم.

«محمد حسین قربانی»، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه خطای پزشکی در کل دنیا وجود دارد، در واکنش به انتشار فیلم مذکور در فضای مجازی گفت: ارتکاب به اعمال خلاف درمان چه در بیمارستان بخش خصوصی و یا چه در بخش دولتی قابل انکار نبوده حتی امکان دارد یک مورد هم خلاف شئونات اخلاقی هم اتفاق افتاده باشد.

وی با اشاره بر حجم وسیع مراکز درمانی و نوع ارایه خدمت آنها در ادامه افزود: ممکن است یک فرد نابابی فضای نامطلوبی را در محیط بیمارستان ایجاد و ما منکر این قضیه نیستیم.

عضو فراکسیون ولایت مجلس خاطر نشان کرد: امروز ما نوعی جسارت و شهامت در مجموعه وزارت بهداشت بویژه در معاونت درمان بوجود آورده‎ایم که با هرگونه تخلف در حوزه درمان برخورد قاطع کرده و در این زمینه با هیچ کس تعارف نداریم.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در بهارستان با گریزی بر یکی از موارد غیر اخلاقی سال گذشته که در یک بیمارستان دولتی رخ داده بود گفت: کمیسیون درمان مجلس به همراه معاونت مربوطه در وزارتخانه متبوع به موضوع ورود و با قاطعیت با متخلفین برخورد کرد.

در ادامه، نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دهم مجموعه جام جم را رسانه‎ای مورد اعتماد برای مردم برشمرد و اظهار داشت: انتظار داریم نظر به رسالتی که بر دوش شما بعنوان پل ارتباطی میان اقشار مردم و حاکمیت، چنانچه بر مورد مستندی دسترسی پیدا کردید به ما گزارش داده و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مصمم به برخورد با هرگونه تخلف در حوزه درمانی کشور است.

وی در ادامه افزود: بنده از طرف اعضای کمیسیون و بعنوان نایب رییس این مجموعه به شما عرض می‎کنم، در بحث تخلف ما با هیچ احدی و در هیچ سطحی ولو رییس دانشگاه و معاون وزیر تعارف نداریم.

قربانی یادآور شد: از تریبون شما استفاده کرده و اعلام می‎نمایم، مردم شریف با مراجعه به مراکز علوم پزشکی بمنظور درمان، هرگونه انتقاد و شکایتی را با سامانه ۱۶۹۰ وزارت بهداشت و یا مکاتبه با کمیسیون وزارت بهداشت در میان گذشته تا از طریق این اطلاع رسانی‎ها در برخورد به تخلفات به ما یاری رسانند.

از طرفی «سیامک مره صدق»، دیگر عضو کمیسیون بهداشت و درمان پیرامون چالش مانکن در اتاق عمل، ضمن قبیح خواندن این اقدام آن هم در یک محیط درمانی به جام جم آنلاین گفت: این قبیل اعمال و رفتار هیچ سنخیتی با فرهنگ توحیدی ملت ایران ندارد.

وی افزود: گرته‎بردای از یک سری کردارهای غربی که هیچ ریشه‎ای در فرهنگ و کشور ما ندارد، در بهترین و خوشبینانه ترین حالت یک ناآگاهی و ساده لوحی تلقی می‎شود.

نماینده اقلیت کلیمیان در مجلس در پایان گفت: امیدواریم با ترغیب بیشتر جوانان به آموزه‎های الهی و افزایش حس مسئولیت آنها در این میان، بطور کلی امکان این قیبل رویداده های ضد اخلاقی چه در محیطهای بیمارستانی و چه در سایر اماکن از بین رود.

شهدای ایران


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها