نخست‌وزیر لهستان: اقدامات تروریستی در اروپا ناشی از سیاست‌های مهاجرتی است

دسته: بین المللی
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

نخست وزیر لهستان امروز (دوشنبه) گفت، موج حملات تروریستی در اروپا در نتیجه سیاست‌های غیرمسئولانه مهاجرتی است.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بئاتا شیدوا، نخست‌وزیر لهستان در مصاحبه‌ با تلویزیون این کشور گفت: در نتیجه سیاست‌های غیرمسئولانه مهاجرتی سال‌های گذشته، ما امروز شاهد افزایش موج حملات تروریستی در کشورهای مختلف اروپایی هستیم.

وی ادامه داد: سیاست‌های مهاجرتی غیرمسئولانه چند سال گذشته که منجر به ورود مهاجران و آوارگان به اروپا و زندگی آنها برای چندین نسل در آن شده است، باعث شده که آنها هیچ احترامی به ساکنان اروپایی نگذارند.

نخست وزیر لهستان همچنین بار دیگر مخالفت خود را با اسکان آوارگان و مهاجران در اروپا اعلام و تاکید کرد: سیاستمداران برای آنکه حس خوبی به کارهای خود داشته باشند تصمیم گرفتند تا آوارگان را در کشورهای اروپایی مستقر کرده و مشکل را حل کنند اما این مشکل حل نخواهد شد. ما باید کمک کنیم که این افراد مشکلشان را در کشور خودشان حل کنند.

نخست وزیر لهستان همچنین علیه کریدورهای انسانی برای درمان پزشکی مهاجران صحبت کرد و ادامه داد: درمان آوارگان به وسیله ایجاد کریدورهای بشردوستانه اقدامی درست است اما چرا ما نباید بیمارستانی را در کشور مبدا بسازیم. به جای آنکه آنها را به لهستان یا کشورهای دیگر بیاوریم اقدامات پزشکی و درمانی را در کشورهای خودشان انجام دهیم.

در ژوئن ۲۰۱۷ کمیسیون اروپا به کشورهای عضو اعلام کرد که باید روندی را علیه پراگ و ورشو و بوداپست به خاطر امتناع از پذیرش آوارگان انجام دهند و آنها را تحریم کنند.

اخبار روز ، پامچال نیوز


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها