مشاور سردار سلیمانی، سفیر جدید ایران در عراق + عکس

دسته: سیاسی
چهارشنبه - ۲۲ دی ۱۳۹۵
مشاور سردار سلیمانی، سفیر جدید ایران در عراق + عکس

سفارت ایران در بغداد یکی از سمت های استراتژیک در خارج از کشور به شمار می رود و انتخاب سفیر برای آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

مشاور ارشد سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران یعنی سردار ایرج مسجدی، به عنوان سفیر جدید ایران در عراق معرفی می شود.

به گزارش عصرایران، ایرج مسجدی دارای درجه سرتیپی در سپاه پاسداران است و بارها رسانه ها سخنرانی ها و موضع گیری های او را به عنوان مشاور ارشد فرمانده نیروی قدس سپاه منتشر کرده اند.

سفارت ایران در بغداد یکی از سمت های استراتژیک در خارج از کشور به شمار می رود و انتخاب سفیر برای آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

ایرج مسجدی سفیر جدید ایران در عراق

روزنامه همشهری در این باره نوشت: منابع مطلع از طی آخرین مراحل انتخاب سفیر جدید ایران در دومین کشور مهم منطقه یعنی عراق خبر داده اند، دوره ماموریت حسن دانایی فر سفیر فعلی ایران در بغداد به علت حساسیت شرایط عراق ۲ سال بیشتر از عرف ماموریت سفرا بوده است.

دانایی فر سفیر فعلی ایران در بغداد به زودی به ماموریت ۶ساله خود پایان خواهد داد تا ایرج مسجدی گزینه جدید دستگاه دیپلماسی برای اداره سفارت حساس و مهم ایران در منطقه رهسپار بغداد شود.

مسجدی پس از طی مراحل اداری به عنوان سفیر عازم عراقی می‌شود که به دلیل درگیر بودن این کشور با گروه های تروریستی داعش مثل سوریه شرایط حساسی دارد.

سفارت ایران در سوریه

محمدرضا رئوف شیبانی سفیر ایران در سوریه نیز یک ماه قبل بعد از ۵ سال تصدی مسئولیت در دمشق به تهران بازگشت اما هنوز گزینه نهایی برای جایگزینی او رسما اعلام نشده هرچند رسانه ها از جواد ترک آبادی سفیر اسبق ایران در سودان به عنوان سفیر احتمالی ایران در سوریه نام بردند، خبری که البته بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه آن را تایید نکرد و گفت: هیچ چیزی را تایید نمی‌کنم تا پروسه آن طی شود و اگر طی شد و به سرانجام رسید در مقطع نهایی نام سفیر اعلام می‌شود.

منبع: عصر ایران


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها