لاهوتی اعلام کرد: بودجه کشور هزار و ۸۰۴ میلیارد تومان پیش بینی شد

دسته: نمایندگان گیلان , نماینده لنگرود
پنجشنبه - ۲ دی ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

خبرگزاری شبستان:نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، بودجه امسال را هزار و ۸۰۴ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: آنچه مورد بحث است ۳۲۰ هزار میلیارد تومان می باشد که باید از دو منبع مهم نفت و مالیات تامین شود.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از شبستان، مهرداد لاهوتی، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در سومین گردهمایی ائمه جمعه استان که امروز(۲ دی) در بیت امام جمعه لنگرود برگزار شد، گفت: قانون برنامه پنجم مسیر و حرکت پنج سال اینده را مشخص و قانون بودجه در راستای قانون برنامه و قانون برنامه نیز در راستای سند چشم انداز بیست ساله است.

 

وی با اشاره به اینکه کشور از لحاظ اقتصادی دچار چالش است و دولت نیز با بازار بی پولی مواجه شد، اظهار کرد: الان هم بعد از برجام محدودیت صادرات نفت نداریم و فهم مشترکی هم  برای برون رفت از مشکلات اقتصادی  ایجاد شده است.

 

لاهوتی ادامه داد: سال گذشته متوسط فروش نفت ۴۰ دلار بود و امسال دو میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه پیش بینی شده است.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در خصوص رشد اقتصادی ۸ درصد و اینکه دولت اهداف خود را به گونه ای تعریف کرده که به این رشد اقتصادی برسد، تصریح کرد: برای رسیدن به این رشد اقتصادی ۷۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه نیاز است که از این مقدار نیز ۱۶۰ هزار میلیارد تومان باید از بازار دیگر دنیا وارد کشور شود.

 

لاهوتی تاکید کرد: نجات چالش اقتصادی رسیدن به فهم مشترک است.

 

وی بودجه امسال را هزار و ۸۰۴ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: آنچه مورد بحث است ۳۲۰ هزار میلیارد تومان می باشد که باید از دو منبع مهم نفت و مالیات تامین شود.

 

لاهوتی با اشاره به اینکه سال آینده قیمت نفت تکانی خواهد خورد، اذعان کرد: قیمت نفت بین ۵۰ تا ۵۵ دلار و ارز هم سه هزار و ۳۰۰ تومان پیش بینی شده که ۱۱۱ هزار میلیارد تومان درآمد نفتی خواهیم داشت.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تربیون های نماز جمعه در خصوص مالیات کمک کار این امر باشند، اذعان کرد: سال گذشته ۱۰۳ هزار میلیارد تومان مالیات پیش بینی شده بود  و ۸۴ میلیارد دلار در صندوق ملی ذخیره که از این مقدار ۲۹ میلیارد دلار تعیین تکلیف و ۳۹ میلیارد دلار نیز در حال تصمیم گیری است.

 

وی با اشاره به پیگیری های استاندار محترم  و رشد ۱۳.۲ درصد رشد در بحث عمرانی در استان، اظهار کرد: کارهای بزرگی از جمله راه اهن، بیمارستان و احداث ۱۱ سد  در استان به بهره برداری خواهد رسید.

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در رفع معضلات بیکاری نیز قدم های بزرگی برداشته شده به طوری که پروژه صنعتی بین ۱۰ تا ۹۰ درصد در حال انجام است که  بیش از ۵۰ هزار اشتغال ایجاد خواهد شد.

 

لاهوتی با بیان اینکه حال کشاورزی رو به بهبودی است، تصریح کرد: سال گذشته ۱۹ هزار تن چای خشک و امسال ۳۱ هزار تن تولید  و ۱۴۶ هزار میلیارد تومان یارانه دولت پرداخت شد.

 

وی خاطرنشان کرد: ۸۳ درصد مطالبات چایکاران پرداخت شده و مابقی نیز به بدهکاری کارخانه داران مربوط است.

 

لاهوتی در پایان این گردهمایی با اشاره به پروژه های در دست اقدام در شهرستان لنگرود افزود: بیمارستان ۱۳۳ تختخوابی لنگرود با ۸ اتاق عمل امسال افتتاح خواهد شد و بیمارستان تخصصی تامین اجتماعی و بیمارستان درمان بستردر اطاقور هم از دیگر پروژه های این شهرستان است .

 

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دو کنارگذر ۱۲.۵ کیلومتری و ۹ کیلومتری لنگرود بیش از ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیارد تومان هزینه دارد که یک لاین کنار گذر افتتاح و لاین بعدی نیز امسال بازگشایی می شود.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها