قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس بازبینی می شود

دسته: اقتصادی , نماینده صومعه سرا
شنبه - ۲۲ آبان ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

کاظم دلخوش، نماینده مردم صومعه سرا در مجلس امروز(۲۲ آبان) در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سالن الغدیر استانداری گیلان در رشت با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری در کشور اظهار کرد: استان گیلان در سالیان گذشته به دلیل برخورداری از طبیعت زیبا و سرسبز از صنعت محروم ماند.

 

وی ادامه داد:‌ کمبود زمین در این استان موجب از دست دادن بسیاری از فرصت های اشتغال و اقتصاد شده است.

 

دلخوش با تاکید بر اینکه باید از فرصت ها به درستی استفاده کنیم تصریح کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی مالیات بر ارزش افزوده و اصلاح این قانون است زیرا باعث بروز مشکلاتی برای تولید کننده شده است و بهتر است تا نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت که در این زمینه دغدغه دارند در کمیسیون حاضر شوند.

 

وی با اشاره به عدم اجرای درست قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشور گفت: این قانون بر اساس عدالت اجرا نشده و برخی ها از این قانون مالیاتی فرار می کنند.

 

دلخوش با اشاره به تشکیل کارگروه اصلاح امور گمرکی در مجلس افزود: قانون امور مبارزه با قاچاق کالا و ارز همتراز با قانون گمرک در حال اصلاح است.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: اگر خواهان رفع مشکلات صنعتگران و تولیدکنندگان هستیم نباید فقط به بازرسی از مغازه های خرده فروشی اکتفا کنیم بلکه باید از قاچاق کالا به شکل انبوه جلوگیری کنیم.

 

وی با انتقاد از محاسبه شاغل از طریق یک ساعت کار مفید در روز گفت: اینگونه محاسبات، نادرست بوده و موجب آمار اشتباه می شود و مجلس را در قانون گذاری دچار انحراف می کند.

 

دلخوش تاکید کرد: موارد لازم از سوی دولت به مجلس ارائه تا مورد اصلاح و بازبینی قرار گیرد.

شبستان


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها