شهردار رشت : فهرست‌دوم بدهکاران دانه درشت افشا می‌شود

دسته: اجتماعی , خبرهای ویژه
چهارشنبه - ۱۷ آذر ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

شهردار رشت تاکید کرد: به‌زودی فهرست دوم بدهکاران دانه درشت به شهرداری‌رشت افشا می‌شود.

به‌زودی فهرست‌دوم بدهکاران دانه درشت افشا می‌شود/ قطارشهری رشت در مرحله انجام مطالعات است

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایلنا، سید محمد ثابت‌قدم در نشست خبری اظهار کرد: برخورد با روندی که سال‌ها بدهکاران دانه درشت با اجحاف در حق شهروندان پیش گرفته‌اند، وظیفه و رویکرد شهرداری رشت است و در این رویکرد  با ثبات خواهیم بود.

۸ بدهکار دانه درشت بدهی خود را پرداخت کردند

شهردار رشت در ادامه بیان داشت: نمی‌توانیم اجازه بدهیم اقلیتی همیشه تخلف ساختمانی داشته باشند و بعد اتکای ما به عوارض ساختمانی باشد و آنها پول شهرداری را ندهند.

وی با بیان اینکه بر اینکه پول‌های شهرداری پول‌های مردم شهر رشت است، تاکید کرد: نباید پول شهروندان کم برخوردار و متوسط در جیب اقلیتی که شاید لایق این ثروت نباشند قرار گیرد.

ثابت‌قدم با تصریح بر اینکه ۸ نفر از بدهکاران دانه درشت شهرداری رشت به پرداخت بدهی خود اقدام کرده‌اند، گفت: به‌زودی فهرست دوم بدهکاران دانه درشت به شهرداری‌رشت افشا می‌شود.

مدیریت شهر با یک درصد عوارض شهری

وی با اشاره به اینکه ۲۰۰ هزار خانوار در رشت سکونت دارند از شناسایی ۱۲۰ هزار از این تعداد خبر داد و افزود: در ممیزی املاک دنبال شناختن سایر خانوارها هستیم.

شهردار رشت با تصریح بر اینکه، تنها ۱۰ درصد این ۱۲۰ هزار خانوار عوارض پرداخت می‌کنند، گفت: این یعنی عملا یک درصد عوارض شهروندان را دریافت و شهر را مدیریت می‌کنیم.

ثابت قدم ادامه داد: من فکر نمی‌کنم اگر عوارض به عنوان مثال از ۴۰ هزار تومان در سال به دویست هزار تومان افزایش پیدا کند اما خدمات با کیفیت ارائه شود؛ کسی ناراحت بشود.

نمی توان مرزها را بست و به توسعه دست یافت

وی با اشاره به سیاست‌های شهرداری برای رسیدن به توسعه رشت،اظهار کرد: نمی‌توان تنها با اتکا به داشته‌های گذشته به پیشرفت و توسعه شهر دست یافت.

شهردار رشت با بیان اینکه امروزه دولت‌ها فقط در حوزه بین الملل در ارتباط نیستند، تاکید کرد: یک کشور یا شهر نمی‌تواند مرزهای خود را ببندد و به توسعه دست پیدا کند.

وی  گفت: باید با الگوبرداری از تجربیات شهرهای پیشرفته دنیا و مشارکت همه شهروندان در حوزه‌های مختلف نسبت به توسعه و پیشرفت شهر اقدام کرد.

جذب سرمایه گذار بدون اعتمادسازی ممکن نیست

 ثابت با اشاره به اینکه اعتماد سازی محلی، برندسازی و سرمایه‌گذاری راه پیشرفت است، اظهار کرد: اگر اعتماد محلی نباشد عقلانیت اقتصادی مانع از ورود سرمایه گذار می‌شود.

 وی با بیان اینکه امروزه در حوزه بین‌الملل، شهرها به جای دولت وارد عمل می‌شوند، گفت: امروزه شهرها به‌عنوان سیستم بروکراتیک مدیریت جغرافیایی، شهر را در فراسوی شهرها به شکل بهینه پیش می‌برند.

شهردار رشت با بیان اینکه خدمات عمومی شهرداری‌ها می‌تواند بخشی از اعتمادسازی‌های محلی باشد، اذعان کرد: هدف نهایی ما از اعتمادسازی محلی، اشتغال است.

حل معضل چندساله آب های سطحی طی چند ماه آینده

ثابت‌قدم با بیان اینکه کنده‌کاری‌های شهر رشت ظرف مدت کوتاهی پایان می یابد بیان داشت: معضل چندین ساله آب‌های سطحی شهر رشت در چند ماه آینده حل خواهد شد.

شهردار رشت با اذعان به اینکه وقتی حرف از توسعه پایدار می‌زنیم اصلی ترین موضوع شهر موضوع زیست محیطی و انسان محوری است، اظهار کرد: آمار بالای خودروی تک‌سرنشین واقعیت این جامعه است و اگر از ترافیک ناراحت هستیم با خودرو تک‌سرنشین به خیابان نیاییم.

وی از  پیشرفت ۶۰ درصدی مرکز دفن زباله سراوان خبر داد و گفت: نمی‌توانیم نسبت به وضعیت لندفیل سراوان و اهمیت محیط زیست بی‌اعتنا باشیم.

الحاق ۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری رشت

شهردار رشت از الحاق  ۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل رشت خبر داد و تصریح کرد: پروژه قطار شهری و مطالعات آن در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه بودجه سال آینده شهرداری دی‌ماه  به شورای شهر تقدیم می‌شود، بیان داشت: پیش‌بینی می‌کنیم بودجه سال آینده شهرداری، یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان باشد.

ثابت قدم هم چنین از ادامه روند حمایت شهرداری  رشت از تیم سپیدرود خبر داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها