شمشیرباز گیلانی نایب قهرمان آسیا شد

دسته: اخبارگیلان
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

شمشیرباز گیلانی با درخشش در رقابت‌های قهرمانی آسیا، مقام نایب قهرمانی و مدال نقره این مسابقات را کسب کرد.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایلنا از رشت، مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان گفت: محمد رهبری ورزشکار شایسته گیلانی توانست با انجام بازی های دیدنی به مدال نقره آسیا دست یابد.

سعید علیپور اظهار کرد : این شمشیرباز گیلانی در اسلحه سابر ، به مصاف حریفان خود رفت و با کسب چهار پیروزی ، توانست به جدول اصلی راه یابد و در این مرحله ابتدا مقابل حریفی از قراقستان قرار گرفت و موفق شد حریفش را مغلوب کند.


وی افزود: رهبری در ادامه مقابل شمشیرباز قدرتمند کره جنوبی که عنوان قهرمانی تیمی المپیک و مدال برنز انفرادی المپیک را در اختیار داشت، قرار گرفت و با انجام یک بازی زیبا توانست این حریف قدرتمند خود را شکست دهد.

علیپور ادامه داد: این شمشیرباز برجسته گیلانی در ادامه نیز حریفانی از هنک کنگ و کره جنوبی را مغلوب کرد و به دیدار نهایی راه یافت که در این مرحله مغلوب حریفش شد و مدال نقره آسیا را برگردن آویخت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین فائزه رفیعی دیگر ورزشکار گیلانی حاضر در این دوره از رقابت ها بود که این شمشیرباز نیز تا مرحله یک سی و دوم صعود کرد اما در این مرحله با شکست ، از گردونه رقابت ها کنار رفت.

علیپور در ادامه گفت : در رقابت های شمشیربازی قهرمانی آسیا ، حدود یکصد ورزشکار از ۱۸ کشور حضور دارند که در هنک کنگ با هم به رقابت می پردازند. 

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان یاداور شد: این دو ششمیرباز گیلانی هفته گذشته نیز در رقابت های جایزه بزرگ روسیه حضور یافته بودند که فائزه رفیعی توانسته بود در جریان این مسابقات به دو پیروزی ارزشمند و ۱۷ امتیاز دست یابد و در رتبه یکصد و شانزدهم شمشیربازان برتر جهان قرار گیرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها