جلیلی: اجازه نمی دهیم حقوق شهروندی ملت به اجازه کدخدا گره بخورد

دسته: خبرهای ویژه , سیاسی
چهارشنبه - ۱ دی ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

سعید جلیلی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود: نباید سرعت پیشرفت بر اساس اخم و لبخند دشمن تنظیم شود و نباید اجازه داد به بهانه عصبانی شدن دشمن، مانع پیشرفت کشور شد.
به گزارش پامچال نیوز ، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: در تفکر انقلابی، پیشرفت یک ملت بر عصبانیت دشمن ترجیح دارد.جلیلی تصریح کرد: وقتی پیشرفت و تعالی شما خشم دشمن را دارد، پاسخ آن کند کردن یا توقف پیشرفت نیست بلکه فریاد «موتوا بغیظکم» است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: دشمن از تفکر انقلابی می ترسد و می هراساند چون در این تفکر منافع، حقوق و سرمایه های یک کشور پای لبخند دشمنان ریخته نمی شود.

وی افزود: حاصل تفکر انقلابی پیشرفت و امنیتی است که دشمن اگر بخواهد هم نمی‌تواند آن را به هم بزند. رفتار انقلابی رفتاری است که امنیت، رفاه پیشرفت و تعالی یک کشور را به گونه‌ای رقم می‌زند که دشمن اگر بخواهد هم نمی‌تواند آن را به هم بزند.

جلیلی با بیان این که تفکر انقلابی دنبال آرامش و رفاه لرزانی نیست که هر روز نگران بدعهدی و تحریم دشمن باشد، تأکید کرد: تفکر انقلابی امنیتی را به ارمغان آورد که ۲۸ سال پس از دفاع مقدس دشمن جرات نزدیک شدن به مرزهای شما را هم ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رزمندگان و شهدا به عنوان حاملان واقعی تفکر انقلابی برای ما امنیتی را به ارمغان آوردند که کسی را یارای مقابله با آن نیست، امنیتی است که در واقع مردم آن را لمس می کنند نه روی کاغذ، که برای حفظ آن نگران بدعهدی دشمن است.

وی ادامه داد: باید در عمل به مدعیان کدخدایی دنیا نشان دهیم و اثبات کنیم که پای حقوق شهروندان مان ایستاده ایم.

جلیلی با بیان این که باید در عمل نشان دهیم اجازه نمی‌دهیم حقوق شهروندی آحاد ملت از حق آب خوردن تا حق پیشرفت علمی به اجازه کدخدا گره بخورد، تأکید کرد: در تفکر انقلابی حقوق شهروندی یک ملت در معامله برد-برد قرار نمی‌گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: وقتی می‌توانیم از حقوق شهروندی صحبت کنیم که آمریکا برای سطح و نوع تحقیقات دانشگاهی ما اظهار نظر نکند و نگوید من باید آن را تعیین کنم.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان این که نباید منتظر گلابی آمریکا بمانیم، گفت:مردم همدان که صادر کننده سیب و گلابی هستند، ظرفیت‌هایی دارند که خیلی بیشتر از وعده آمریکا می‌تواند برای کشور رونق و اشتغال و توانمدی ایجاد کند.

منبع: ایسنا

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها
آتسیز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۷:۴۲ ق٫ظ پاسخ به دیدگاه

جلیلی دقیقا هدفش نقض حقوق شهروندی هست اصلا صحبت از حقوق شهروندی برای اصولگرایان یعنی فحش دادن بهشون