تعداد مبتلایان به تب کریمه کنگو به ۵۶ نفر رسید

دسته: سلامت
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

بیماری تب کنگو,سلامت,تب کنگو

طبق آخرین آمارهای رسمی، شمار مبتلایان به تب کریمه کنگو در سال۹۶، به ۵۶ نفر رسید.

معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۵۶نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که تاکنون ۳نفر به‌صورت قطعی به‌دلیل ابتلا به تب کنگو جان خود را از دست داده‌اند و بقیه بهبود پیدا کرده‌اند و یا روند درمان برای آنها در حال انجام است.

کریم امیری افزود: خوشبختانه اقدامات خوبی برای مقابله با این بیماری انجام شده و افرادی که با دام سروکار دارند، آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

  • آخرین وضعیت استان‌های لرستان و تهران

با مشخص شدن وضعیت ۴فرد مشکوک به تب کریمه کنگو در الیگودرز و منفی بودن جواب آزمایش‌ آنها، استان لرستان از لیست استان‌های درگیر با تب کنگو حذف شد. همچنین به گفته گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، ورود تب کنگو به تهران نیز صحت ندارد. با احتساب این آمارها، شمار استان‌های درگیر با تب کنگو که در سال۹۶ مواردی از ابتلای به تب کنگو در آنها به ثبت رسیده ۱۰استان است که شامل استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، کرمانشاه، اصفهان، فارس، یزد، مازندران، چهارمحال و بختیاری و خراسان رضوی می‌شود.

در این زمینه دکتر محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: کلیه موارد مشکوک به این بیماری نمونه‌گیری شده و ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت تشخیص قطعی آن اعلام می‌شود. اما نکته مهم این بود که در شهرستان الیگودرز تمامی موارد مشکوک مورد آزمایش قرار گرفتند که همگی منفی بودند. وی افزود: همه موارد ابتلا به این بیماری در هفته‌های گذشته در مراحل مقدماتی تشخیص و تحت درمان قرار گرفتند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها