بوشهر به‌عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد

دسته: اخبار استانها
سه شنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشتحمیده ماحوزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از سال ۹۳ تاکنون ‌تلاش‌های گسترده‌ای برای انتخاب بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران صورت گرفته است و طرح‌ها وبرنامه‌های متعددی را در این زمینه اجرا کردیم.

وی با اشاره به پتانسیل بالای استان بوشهر حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، خاطرنشان کرد: استان بوشهر در سال ۹۳ مقام سوم کشور را کسب کرد و در سال ۹۴ نیز به عنوان یکی از دو نامزد اصلی پایتخت کتاب ایران انتخاب شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر اضافه کرد: در سال ۹۴ دبیرخانه در استان فعال بود ولی بوشهر رتبه دوم کتاب ایران را کسب کرد.

وی تصریح کرد: در سال جاری دبیرخانه فعال‌تر شد و از نهادها و سازمان‌ها و ادارات مختلف برای دستیابی به اهداف مورد نظر کمک خواستیم و برنامه های سال ۹۳ و ۹۴ اجرایی شد و گام‌های اساسی در این زمینه برداشته شد.

ماحوزی با اشاره به اینکه از هزار و ۵۰۰ باشگاه کتاب در کشور، ۵۱۰ باشگاه در بوشهر و خورموج است، افزود: ۹۰ درصد برنامه‌ها اجرا شد و امسال بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد.

بوشهر – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: در آیین پایانی جشنواره پایتخت کتاب و روستاهای برتر دوستدار کتاب که در تالار وحدت برگزار شد، بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها