برگزیدگان مسابقات بین‌المللی قرآن دبی معرفی شدند / بنگلادش؛ حائز رتبه نخست

دسته: بین المللی
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

گروه بین‌الملل: مراسم اختتامیه بیست‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه دبی در حالی شب گذشته، ۲۵ خردادماه برگزار شد که «علی فیضی»، نماینده کشورمان در این رقابت‌ها نتوانست رتبه‌ای کسب کند.

برگزیدگان مسابقات بین‌المللی قرآن دبی معرفی شدند / بنگلادش؛ حائز رتبه نخست

به گزارش پامچال نیوز به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روزنامه اماراتی «البیان»، بیست‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه دبی که در رشته حفظ کل قرآن کریم برگزار شد، شب گذشته با اعلام ۱۰ نفر برتر این مسابقات به کار خود پایان داد.

آیین اختتامیه این مسابقات در مقر باشگاه فرهنگ و علوم دبی برگزار شد و نفرات برتر این رقابت‌ها از سوی «شیخ احمد بن محمد بن راشد آل مکتوم»، رئیس مؤسسه «محمد بن راشد آل مکتوم» امارات مورد تجلیل قرار گرفتند.

براساس اعلام کمیته برگزارکننده مسابقات، «محمد طریق الاسلام» از بنگلادش و «حذیفه صدیقی» از آمریکا رتبه‌های اول و دوم این مسابقات را کسب کردند و «مود جوب» از گامبیا، «احمد بن عبدالعزیز العبیدان» از عربستان و «رشید بن عبدالرحمن العلانی» از تونس به طور مشترک حائز رتبه سوم شدند.

همچنین، «مهنا احمد مهنا السیسی البوعینین» از بحرین رتبه ششم مسابقات را کسب کرد و «محمد الهادی بشیر نجی» از لیبی و «عمر محمود سید علی سید احمد الرفاعی» از کویت به طور مشترک هفتم شدند و رتبه نهم این مسابقات به «محمدو آبکه» از موریتانی رسید.

«هابیمانا مکین» از رواندا و «محمد محمد نجیب جادو اسماعیل طه» از مصر نیز به صورت مشترک رتبه دهم این مسابقات را کسب کردند.

همچننین، کمیته برگزارکننده مسابقات قرآن جایزه دبی در اقدامی کاملا سیاسی جایزه شخصیت اسلامی سال را در حالی به «ملک سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان سعودی اهدا کرد که دستان وی آلوده به ریختن خون هزاران شهروند بی‌گناه یمنی، سوری، عراقی و بحرینی.. است و این اقدام بیانگر این است که فضای این مسابقات کاملا سیاسی و به دور از یک رخداد معنوی قرآنی است.

همچنین، مسابقه «زیباترین اصوات» نیز طبق سنتی سالانه روز سه‌شنبه در پایان بیست‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه دبی برگزار شد که «حذیفه صدیقی» از آمریکا حائز رتبه نخست شد.

مراسم تجلیل از برگزیدکان بخش زیباترین اصوات، اعضای کمیته داوران، رسانه‌های پوشش‌دهنده این مسابقات اعم از روزنامه‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای و رادیویی و مؤسسات حامی این دوره از مسابقات نیز روز چهارشنبه، ۲۴ خردادماه برگزار شد.

بیست‌ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جایزه دبی با حضور «علی فیضی» حافظ کل قرآن کشورمان و نمایندگانی از حدود ۱۰۰ کشور جهان از ۱۱ خردادماه(۶ رمضان) در اتاق صنعت و بازرگانی دبی آغاز شد و دوشنبه‌شب به کار خود پایان داد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها