کوچکی نژاد: برکناری هیأت مدیره صندوق ذخیره فرهنگیان انحراف در مسیر تحقیق و تفحص است

دسته: نمایندگان رشت , نمایندگان گیلان
پنجشنبه - ۱ مهر ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان قطعی است گفت: لغو ابلاغ های اعضای صندوق شک و تردید در انحراف مالی و مشکلات صندوق را دو چندان کرد و این تحقیق و تفحص قطعا انجام می شود.

به گزارش پامچال نیوز ، جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان از صندوق های بزرگ کشور در حوزه اقتصادی است که باید گردش مالی در این صندوق شفاف باشد.

وی با اشاره به برخی اختلاس ها در این صندوق تصریح کرد: جای تاسف است که این صندوق نه تنها نتوانست حاففظ منافع فرهنگیان و کمک حال آنان باشد بلکه کمک فرهنگیان را هم به انحراف کشید.

کوچکی نژاد با بیان اینکه این قصور قابل گذشت نیست، تصریح کرد: از مجلس نهم دنبال تحقیق و تفحص از این صندوق بودم و از ابتدای مجلس دهم با نگارش نامه ایی در این خصوص و امضاء نمایندگان، آن را به هیأت رئیسه ارائه و در صحن مجلس به این صندوق اخطار داده شد و سپس تحقیق و تفحص از صندوق به جریان افتاد.

وی با بیان اینکه بعد از برگزاری جلسه ایی با هیأت رئیسه مجلس، وزیر آموزش و پرورش و اعضای صندوق و ارائه توضیحات و قانع نشدن نمایندگان، وزیر خواستار مهلت سه هفته ایی در این خصوص شد، تصریح کرد: طبق قانون مهلت تحقیق و تفحص ۱۰ روزه است و بعد از آن باید وارد صحن شود.

نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: متاسفانه در همین مدت مجلس تعطیل شد و صندوق برای منحرف کردن مسیر تحقیق و تفحص، اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان را لغو ابلاغ کردند.

وی تاکید کرد: این لغو ابلاغ ها شتاب ما را در تحقیق و تفحص از صندوق بیشتر و شک و تردید در انحراف مالی و مشکلات صندوق را دو چندان کرد و مصر هستیم این تحقیق و تفحص حتما انجام شود.

کوچکی نژاد با بیان اینکه کسی که به اموال فرهنگیان خیانت کرده باید مجازات شود تصریح کرد: با تمام قدرت و با همه موانعی که در این مسیر وجود دارد، این تحقیق و تفحص را انجام می دهیم.

وی ادامه داد: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بعد از رای گیری در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، در صحن هم رأی لازم را اخذ کرده است.

نماینده مردم رشت در مجلس اذعان کرد: بعد از صادر شدن مجوزهای لازم، جهت اجرای این امر حداقل سه ماه لازم است، زیرا هلدینگ های بزرگ اقتصادی مانند پتروشیمی ایران، هلدینگ کارخانجات ایران، مسکن فرهنگیان، بانک فرهنگیان، بیمه معلم و بسیاری از بنگاه های اقتصادی تحت پوشش این صندوق هستند که ارزیابی تمام این هلدینگ ها زمان بر است و حداقل سه ماه طول می کشد.

شبستان


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها