اوج غرور ملی از شلیک موشک‌ها

دسته: سیاسی
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

نویسنده: کبری آسوپار 

آن شبی که ایران غمگین حملات تروریستی داعش و خون ریخته مردم بی گناهش بود، اینجا در قلب پایتخت جمهوری اسلامی مردی بود که با اقتدار به مردمش گفت «اینها ترقه بازی است» و گفت «اینها کوچک‌تر از آن هستند که بتوانند در اراده ملّت ایران و مسئولان کشور اثری بگذارند» و گفت «ان‌شاءالله کلَک اینها کنده خواهد شد.» ‌همان شب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیانیه داد؛ بیانیه‌ای همراه با وعده انتقام: «سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ثابت کرده است ریخته شدن هیچ خون پاکی را بدون انتقام نمی‌گذارد» و گفت که «به ملت ایران اطمینان می‌دهد برای صیانت از امنیت ملی کشور و حفاظت از جان مردم عزیز لحظه‌ای درنگ نخواهد کرد. » بعضی‌ها فکر کردند پاسداران انقلاب اسلامی دارند برای دشمن رجز می‌خوانند…

از ۱۷ خرداد تنها ۱۱ روز گذشت و دقیقاً ساعتی پس از آنکه رهبر انقلاب اسلامی در جمع خانواده‌های شهدای مدافع حرم و مرزبانان و شهدای امنیت کشور از سیلی‌ای گفت که « آنها خواسته‌اند به ملّت ایران سیلی بزنند، [ولی] ملّت ایران به آنها سیلی زده؛ شما ببینید از اوّل انقلاب، [تعداد] این کسانی که در آرزوی نابودی جمهوری اسلامی بودند و حالا از این دنیا با حسرت و با ناکامی رفتند در اعماق جهنّم، چقدر است. بعد از این هم همین‌جور خواهد بود. این را همه بدانند -هم دشمن بداند، هم دوستان با اخلاص بدانند، هم آن دوستانی که گاهی دلشان می‌لرزد بدانند- که جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است و بدانید آنها نمی‌توانند به ما سیلی بزنند، ما به آنها سیلی خواهیم زد.» شش موشک بالستیک میان‌برد از کردستان و کرمانشاه به قلب مقر داعش شلیک شد و به هدف خورد تا دنیا بداند چرا جمهوری اسلامی حملات تروریستی تهران را ترقه بازی می‌داند… و ناگاه فضای خبری دنیا را همین شش موشک که قطره‌ای از دریای انبار موشکی مردم ایران است، منفجر کرد. کمتر از دو هفته بعد از حملات تروریستی تهران، ایرانی‌ها باز به صدر اخبار رسانه‌های جهان آمدند؛ این بار با سیلی انتقام. ضربه‌ای که بر صورت داعش نواخته شد، اما صدایش را دیگران هم شنیدند. دیگرانی که تروریسم تکفیری زاییده حمایت‌های آنان است.

 

چرا دیرالزور؟

شش موشک بالستیک میان برد و نقطه زن ذوالفقار و قیام یک شنبه شب از کردستان و کرمانشاه، از همان سرزمین‌هایی که تکفیری‌ها ابلهانه فکر کردند آغاز خوبی برای نفوذ به ایران است، به سوی دیرالزور شلیک شد؛ جایی که مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی و ساخت خودروهای انتحاری تروریست‌های تکفیری بود. دیرالزور در مرز عراق و سوریه قرار دارد؛ جایی که به خوبی توانسته بود همزمان فراریان داعش از موصل و نیز حلب را پناه دهد و تبدیل به مقر پشتیبانی اقدامات تروریستی داعش شود. از همین رو با توجه به اجتماع پرتعداد تکفیری‌ها در دیرالزور، سپاه این نقطه را انتخاب کرد. منابع محلی از سوریه گفتند که بر اثر حمله موشکی شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منطقه دیرالزور سوریه، یکی از فرماندهان عالی‌رتبه گروه تروریستی داعش به هلاکت رسیده است. گفته شده، نام این فرمانده عالی‌رتبه داعش «سعد‌الحسینی» معروف به ابوسعد است که تابعیت عربستانی داشته است.

  

مخابره آنلاین تصاویر اصابت موشک‌ها

سردار امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پس از حمله موشکی سپاه به مقر داعش گفت: اگر تروریست‌ها به شرارت ادامه دهند نتیجه پرهزینه‌ای برایشان رقم خواهد خورد. دشمنان باید بدانند تهران، لندن و پاریس نیست که  منفعل بماند  و این یک کار کوچکی بود که انجام شد و اگر دست از پا خطا کنند ضربات مهلک‌تر بر سر آنها فرود خواهد آمد.  فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: این موشک‌ها از ایران شلیک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوریه فرود آمد و توسط هواپیماهای بدون سرنشینی که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بودند بر فراز دیرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان برای ما در ایران مخابره می‌کرد. تمام موشک‌ها دقیقاً به محل مورد نظر اصابت کرد.
وی افزود: شناسایی و احاطه اطلاعاتی این تروریست‌ها به خودی خود یک دنیا مسئله است و شلیک این موشک‌ها از فاصله ۷۰۰ کیلومتری و نشاندن روی یک ساختمان کوچک، خودش یک پیام است و آنها می‌فهمند عیار ایرانی‌ها کجاست.

  

پیام ما را حامیان بین‌المللی و منطقه‌ای تروریست‌ها درک کنند

سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شلیک شش فروند موشک به مواضع داعش در دیرالزور سوریه، گفت: براساس اطلاعات موثق، عملیات موشکی ضدداعش موفقیت‌آمیز بوده و موشک‌های سپاه مقرهای فرماندهی و مراکز تسلیحاتی داعش در دیرالزور را درهم کوبید. شلیک از دو استان عمدتاً سنی‌نشین به‌سمت مراکز تروریست‌های داعش، حاوی پیام وحدت همه ایرانیان در مقابل تروریست‌ها است.  سردار شریف تأکید کرد: عملیات موشکی سپاه تنها گوشه بسیار کوچکی از قدرت تنبیهی ایران علیه تروریست‌ها و دشمنان بوده است. حامیان بین‌المللی و منطقه‌ای تروریست‌ها باید پیام هشدارآمیز عملیات موشکی را درک کنند.

   

پاسخی کوبنده‌

امیراحمدرضا پوردستان، جانشین فرمانده کل ارتش نیز با اشاره به عبارت قرآنی «و ما رمیت إذ رمیت و لکنّ الله رمی» اظهار داشت: دیشب دنیا مشاهده کرد که با خشم مقدس و کنترل شده فرزندان مدافع ملت در قالب موشک‌های «ذوالفقار»، توفانی مهیب و ویرانگر بر سر لانه‌ها و مخفیگاه‌های خفاشان داعشی باریدن گرفت.
وی ادامه داد: این موشکباران محدود، هم رونمایی از بخشی از توان تهاجمی و بازدارندگی پشیمان‌کننده فرزندان ولایت است و هم پاسخی کوبنده و بیدارباش به آنانی است که با شیطنت و بلندپروازی‌های جاهلانه، قصد آتش افروزی دارند.  پوردستان تأکید کرد: دنیا بداند، برای دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌ها، انگشت ما روی ماشه و پای ما آماده رفتن است. دفاعی که دیگر به مرزهای جغرافیایی کشور محدود نبوده و هر جا که تهدید باشد میدان عمل ماست.

  

توانمندی موشکی ایران در مسیر  ریشه‌کنی تروریسم

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در حساب توئیتری خود در واکنش به حملات موشکی سپاه توییتی به زبان انگلیسی نوشت که ترجمه آن چنین است: توانمندی موشکی ایران در جهت حفاظت از شهروندان خودمان و کاملاً قانونی است و نبرد جهانی برای ریشه‌کن کردن داعش و تروریسم افراط‌گرا را پیش می‌برد.

 

پاسخ دندان‌شکن ایران مقدمه کار است

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در جلسه تفسیر قرآن با اشاره به عملیات موشکی سپاه پاسداران علیه داعش اظهار داشت: پیام عملیات اخیر آن است که اگر تلاش‌ها برای ناامنی ایران ادامه یابد، هیچ نقطه امنی در این عالم برای تروریست‌ها و حامیان مستکبر آنها باقی نخواهد ماند. عده‌ای با پول‌های آل سعود و نقشه مستکبران امریکایی سعی کردند تهران را به ناامنی بکشانند؛ امروز نیز پاسخ دندان شکن آن اقدام را دیدند و این مقدمه کار است.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین تصریح کرد: جوانان این کشور، بنیه دفاعی را آنچنان قوی کردند که دیروز حدود ۷۰۰ کیلومتر آن طرف‌تر مواضع تروریست‌ها هدف قرار گرفت و اگر لازم شد شاید هزاران کیلومتر آن طرف تر هم بروند. این اقدام پیام روشنی برای تروریست‌ها و حامیان مستکبر آنها چه سعودی و چه غیرسعودی دارد، تضعیف بنیه دفاعی کشور از ناحیه هر کسی که باشد، امری ناپسند است.

 

حمله موشکی از رهگذر اتحاد

محمدرضا عارف، رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در صفحه شخصی خود درباره حمله موشکی سپاه پاسداران به مواضع تروریست‌ها در دیرالزور سوریه، نوشت: اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران نشان از پشتوانه قوی مردمی است که جز با وحدت و همدلی خانواده انقلاب میسر و قابل دوام نیست. حمله موشکی سپاه پاسداران به مقر داعش در پاسخ به عملیات کور تروریستی این گروهک از رهگذر همین اتحاد و با هم بودن میسر شد و پاسخی بود به بدخواهان ایران اسلامی که در آرزوی ایجاد تنش و درگیری در داخل کشور ما نباشند، چرا که ملت بزرگ ایران با حمایت از نیروهای نظامی و امنیتی خود اجازه تجاوز به متجاوزان را نخواهد داد.

   

ایران مرحله جدید مقابله با تروریست‌ها را آغاز کرده است

کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی هم بیانیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: بدون تردید با این اقدام به هنگام و هوشمندانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که هدیه ارزشمندی به خانواده‌های معظم شهدای حادثه تروریستی اخیر و همه ملت بزرگ ایران بود، جمهوری اسلامی ایران مرحله جدید و بسیار مهمی را در مقابله با تروریست‌های مورد حمایت امریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای این کشور آغاز کرد.
پیام آشکار این اقدام، اضافه بر ضربه مهلکی که بر بدنه شجره خبیثه داعش و دیگر گروهک‌های تروریستی در مرکز آنها در خاک سوریه دیرالزور وارد شد، هشدار جدی به حامیان تروریست‌ها بود که هرگونه طراحی و توطئه آنها از این به بعد اضافه بر اینکه در داخل کشور قدرتمندانه سرکوب خواهد شد، در صدها کیلومتر دورتر از خاک ایران اسلامی سرکوب خواهد گردید. پیام دیگر این اقدام ارزشمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کنگره امریکا بود که ما هیچ‌گونه ارزشی برای این مصوبات ضد ایرانی کنگره قائل نیستیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها