اسپیس ایکس پرتاب ماهواره بلغاری را به جمعه موکول کرد

دسته: دانش و فناوری
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

شرکت اسپیس‌ ایکس تصمیم گرفت به خاطر تعویض یکی از قطعات موشک فالکون ۹ پرتاب امروز را به روز جمعه یا روزهای بعد از آن موکول کند.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، مقامات شرکت “اسپیس ایکس”(SpaceX) در اطلاعیه‌ای اعلام کردند برای تعویض یکی از دریچه‌های موشک “فالکون ۹” (Falcon 9) پرتاب این موشک را که قرار بود یک ماهواره بلغارستانی را به فضا ببرد تا روز جمعه به تاخیر انداخته‌اند.

فالکون ۹ در این پرتاب یک ماهواره ارتباطی بلغارستانی موسوم به BulgariaSat-1″ را که متعلق به یک شرکت بلغاری فعال در عرصه ارتباطات است، به فضا خواهد برد.

این ماهواره ارتباطی ۶ پنل خورشیدی دارد که حدود ۱۰ کیلووات برق از خورشید دریافت می‌کند و برای ۱۵ تا ۲۰ سال سرویس‌دهی طراحی شده است.

نکته جالب توجه این است که اسپیس‌ ایکس تلاش می‌کند تا در روز یکشنبه هفته آینده نیز یک ماهواره متعلق به شرکت “ایریدیوم”(Iridium) را به فضا بفرستد.

در صورتی که تمام برنامه‌ریزی‌ها بدون تغییر اجرا شوند، برای اولین بار اسپیس‌ ایکس در کمتر از ۴۸ ساعت دو موشک فالکون ۹ را به فضا خواهد فرستاد.

پرتاب ماهواره بلغاری از پایگاه “کندی” (Kennedy) در فلوریدا و پرتاب ماهواره ایریدیوم از پایگاه نیروی هوایی آمریکا واقع در ویرجینیا انجام خواهد شد.

اخبار روز ، پامچال نیوز


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها