استاندار گیلان: ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید پرداخت کرده ایم

دسته: اقتصادی , خبرهای ویژه
جمعه - ۱۷ دی ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

استاندار گیلان گفت: تا زمان حاضر ۴۳۰ میلیارد تومان تسهیلات بخش مربوط به رونق تولید در گیلان پرداخت شده است.

به گزارش پامچال نیوز محمدعلی نجفی روز جمعه در نشست اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن شهید انصاری استانداری گیلان برگزار شد، با اشاره به سفرهای کاری متعدد واعظی به گیلان اظهار داشت: این ششمین سفر کاری وزیر ارتباطات به گیلان است و این آمار علاوه بر سفرهایی است که واعظی به منظور توسعه همکاری با کشور آذربایجان به آستارا داشته است.
وی گزارش های ارائه شده را حاکی از رشد استان در تمامی شاخص های توسعه ای و امیدوار کننده دانست و افزود: فضای گیلان در بهبود کسب و کار، مثبت و جزو استان های برتر کشور است.
وی برآیند و نتایج تصمیم گیری جلسات برگزار شده در بخش های مختلف استان را در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: جلسات متعددی در قالب اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید به منظور توسعه و شکوفایی استان برگزار می شود .
استاندار گیلان با اشاره به اقدامات خوب صورت گرفته در بخش صنعت گیلان اظهار داشت: برگزاری جلسات رفع موانع تولید و تلاش در جهت حل مشکلات این واحدها ، توسعه فرش دستباف و اجرای پروژه های بزرگ صنعتی ، نمونه ای از اقدامات صورت گرفته در این بخش است .
استاندار گیلان از احداث پروژه بزرگ صنعتی با سرمایه گذاری بیش از یک هزار میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در استان خبر داد و افزود : امیدواریم در صورت امکان بتوانیم با حضور مقامات کشوری این طرح بزرگ صنعتی را افتتاح کنیم .
نجفی همچنین با بیان اینکه کار بزرگ و بی نظیری در احداث مجتمع بندری کاسپین در منطقه آزاد انزلی شکل گرفته، گفت: این بندر با بهره گیری از توان بخش خصوصی در حال ساخت است و به یاری خداوند شاهد افتتاح آن نیز خواهیم بود .
وی ادامه داد : در نشستی که در ابتدای فعالیت کارگروه رفع موانع تولید با وزیر صنعت ، معدن و تجارت داشتیم، اعلام کردیم که قطعاً گیلان جزو سه استان برتر کشور در این بخش خواهد شد و طی این مدت گیلان همواره جزو استان های برتر بوده است .
استاندار گیلان با مثبت ارزیابی کردن همکاری بانک ها در کارگروه رفع موانع تولید، خواستار مساعدت بیشتر نظام بانکی شد و افزود : با طرح های بررسی شده در کارگروه رفع موانع تولید ، آمادگی جذب ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دیگر در گیلان وجود دارد .
نجفی از برگزاری مستمر و هفتگی کارگروه رفع موانع تولید در گیلان خبر داد و با بیان اینکه طی هفته ۱ تا ۲ جلسه در این راستا برگزار خواهد شد ، گفت: شکل گیری این کارگروه جزو بهترین اقدامات دولت برای کمک به رونق تولید و احیای واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد به شمار می رود .
استاندار گیلان به پیشرفت ساخت راه آهن رشت قزوین اشاره و اضافه کرد: هر چند که به محدودیت های مالی دولت واقف هستیم، اما اگر اسناد خزانه زودتر در این بخش پرداخت می شد، پیشرفت بهتری را شاهد بودیم .
وی با اشاره به اهمیت احداث باقیمانده آزاد راه رشت – قزوین تصریح کرد : سه کیلومتر از این مسیر تا پایان سال افتتاح خواهد شد و امیدواریم اقدامات جدی تری در خصوص اجرایی شدن احداث هشت کیلومتر باقی مانده این آزاد راه صورت گیرد .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها