از آبگوشت تا پیتزا/هشدار بابت فست‌فودها در «نماگرد» تلویزیون

دسته: فرهنگی هنری
سه شنبه - ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت


برنامه «نماگرد» این هفته به موضوعاتی همچون غذا، انقلاب فست‌فودها و نظر جهانگردان خارجی درباره غذاهای ایرانی اختصاص دارد.

سجاد گودرزی، تهیه‌کننده برنامه «نماگرد» درباره قسمت جدید این برنامه به خبرنگار ایسنا گفت: قرار است در این قسمت از برنامه در همان فضای فانتزی «نماگرد» به موضوع غذا پرداخته شود و همچنین کیوان ساکت اف به عنوان مجری برنامه پس از تحقیقات فراوانی که انجام داده به تست انواع مختلف غذاها، از جمله ایرانی و فرنگی می‌پردازد.

او پخش تصاویر پُرمخاطب فضای مجازی درباره غذا، از آبگوشت گرفته تا پیتزا را یکی از آیتم‌های این قست از برنامه «نماگرد» عنوان کرد و یادآور شد: در این قسمت به این موضوع می‌پردازیم که آیین و فرهنگ سنتی غذا در کشورمان با انقلاب فست‌فودها رو به فراموشی است.

گودرزی ادامه داد: آیتم‌های ثابت «نماگرد» از جمله پخش ویدئوهایی که توسط جهانگردان از حضور در ایران ضبط شده نیز در این قسمت به تست غذاهای ایرانی توسط خارجی ها اختصاص دارد. همچنین بخش جدیدی به برنامه اضافه شده و در آن گزیده‌ای از پیام‌های صوتی مردم برای شبکه مستند را پخش می‌کنیم. در این قسمت بخش‌هایی از مستند «لکنت» به کارگردانی منصوره میرمعرب نیز روی آنتن می‌رود.

به گفته تهیه‌کننده برنامه «نماگرد» پخش فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای «من ماهیگیر بودم» ساخته علی تاجیک و آیتم «غر هفته» که این بار مربوط به بدقولی است از دیگر بخش‌های این قسمت از برنامه «نماگرد» است.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ایسنا، این قسمت از برنامه «نماگرد» جمعه (۲۹ بهمن‌ماه) ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما روی آنتن می‌رود و شنبه (۳۰ بهمن‌ماه) ساعت ۱۱ بازپخش می‌شود.

اخبار روز ، پامچال نیوز


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها