ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی به بیش از یک میلیارد دلار رسید

دسته: اقتصادی
دوشنبه - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

مجموع صادرات معدن و صنایع معدنی طی ۲ ماهه منتهی به اردیبهشت سال ۹۶ از کشور یک میلیارد و ۲۰ میلیون دلار بوده است.

ایران اکونومیست –

به گزارش پامچال نیوز به نقل از ‌ایران اکونومیست به نقل از شاتا؛ برنامه مجموع معدن و  صنایع معدنی طی دو ماهه اول امسال ۸۷۳ میلیون دلار صادرات بوده که براین اساس ۱۱۷ درصد برنامه محقق شده است.

 
همچنین در ۲ ماهه نخست امسال، صادرات مجموع معادن به ارزش ۱۶۱ میلیون دلار،  سایر مواد معدن ۵۲ میلیون دلار و  سنگ آهن  ۱۰۸ میلیون دلار بوده است که نسبت به ۲ ماهه سال ۹۵ به ترتیب ۱۰، ۲۰ و ۶ درصد رشد داشته است.

همچنین برنامه مجموع معدن طی دو ماهه اول امسال ۱۸۳ میلیون دلار صادرات بود که درصد تحقق برنامه ۸۸ درصد بوده است.

برپایه این گزارش؛ طی ۲ ماهه نخست امسال ۳ میلیون و ۵۶۳ هزارتن مجموع معادن، یک میلیون و ۲۶۰ هزارتن سایر مواد معدنی  و ۲ میلیون تن و ۳۰۳ هزارتن حجم سنگ آهن صادراتی بوده است.

براساس این گزارش؛ طی ۲ ماهه نخست امسال ارزش صادرات مجموع صنایع معدنی  ۸۶۰ میلیون دلار و به وزن ۴ میلیون و ۱۲۰ هزارتن بوده است.

همچنین برنامه صنایع معدنی طی دو ماهه اول امسال ۶۹۰ میلیون دلار صادرات بوده که درصد تحقق برنامه ۱۲۵ درصد بوده است.

همچنین صادرات ۲ ماهه مجموع صنایع معدنی به تفکیک  شامل: فروآلیاژها  به ارزش ۷ میلیون دلار و به وزن ۵ هزار تن، شمش فولادی به ارزش ۳۴۲ میلیون دلار و به وزن یک میلیون و ۸۵ هزارتن، محصولات تخت نورد شده به ارزش ۱۰ میلیون دلارو به وزن ۲۱ هزار تن، محصولات طویل فولادی به ارزش ۷۴ میلیون دلار و به ارزش ۱۶۱ هزارتن، کنسانتره مس به ارزش ۵۸ میلیون دلار و به وزن ۸۵ هزار تن ، مس کاتد به ارزش ۳۸ میلیون دلار و به وزن ۸ هزارتن، شمش آلومینیم  به ارزش ۵۷ میلیون دلار و به وزن ۳۵ هزار تن، سرب به صورت کار نشده  به ارزش ۲۰ میلیون دلار و به وزن ۱۰هزارتن، روی به صورت کار نشده به ارزش ۵۷ میلیون دلار و به وزن ۲۶ هزارتن و سایر تعرفه‌های معدنی به ارزش ۱۹۶ میلیون دلار و به وزن ۲ میلیون و ۶۸۴ هزارتن است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها