اختصاص زمین مناسب برای ساخت کتابخانه در مسکن مهر رشت

دسته: اخبارگیلان
جمعه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

به گزارش پامچال نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا، محمدعلی نجفی روز پنجشنبه در این نشست با اشاره به اهمیت کتاب و مطالعه در زندگی بشر افزود: در جامعه کتاب خوان انسان‌های فاضل، اندیشمند و باسواد بیشتر است.
وی عدم مطالعه سودمند و کتابخوانی را باعث ایجاد انحراف در جوامع دانست و گفت: این عدم آگاهی، موجب بروز کارهای پوپولیستی در جامعه خواهد شد.
استاندار گیلان بر ضرورت اشاعه هر چه بیشتر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه تأکید کرد و ادامه داد: بخش‌های فرهنگی باید با تمام توان در جهت تحقق این مهم تلاش کنند.
وی با اشاره به نقش موثر کتابخوانی و مطالعه در تشخیص راه صحیح اظهار داشت : اشاعه فرهنگ مطالعه در جامعه موجب بروز نتایج مثبت خواهد شد.
نماینده عالی دولت در گیلان با مثبت ارزیابی کردن شاخصه‌های مختلف مطالعه در سال ۹۵ بیان داشت: رشد ۳۹ درصدی اعضای کتابخانه‌ها و ۲۳ درصدی کتاب از جمله اقدامات خوب صورت گرفته در این بخش به شمار می‌رود.
نجفی همچنین دستور داد زمین مناسب به وسعت ۲ هزار متر برای ساخت کتابخانه عمومی در مسکن مهر رشت اختصاص یابد.
وی بر ضرورت در اختیار قرار دادن یک واحد سازمانی بلا استفاده راه و شهرسازی در مناطق مختلف استان برای توسعه فضای کتابخانه ای نیز تأکید کرد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز با قدردانی از حمایت های استاندار گیلان از طرح ها و برنامه های مجموعه کتابخانه ها، رشد شاخص های مطالعه در حوزه های مختلف را نشان دهنده توجه بیش از پیش مسئولان استانی به مقوله ترویج فرهنگ خواندن در استان عنوان کرد.
زهرا بدن آرا با بیان اینکه در سالی که گذشت شاهد افتتاح سه باب کتابخانه عمومی و آغاز عملیات احداث۱۱ باب کتابخانه عمومی در اقصی نقاط گیلان هستیم، اظهار کرد: استان گیلان هم اکنون دارای۱۰۳باب کتابخانه عمومی نهادی، مشارکتی و مستقل است که از این تعداد کتابخانه عمومی، ۲کتابخانه سیار در منطقه آزاد انزلی و شهر رشت مشغول ارائه خدمات به علاقمندان کتاب و کتابخوانی هستند.
وی ادامه داد: در صورت بهره برداری از کتابخانه مرکزی شهر رشت و نیز ایجاد کتابخانه عمومی در مسکن مهر استان این میزان به طور چشم گیری افزایش خواهد داشت.
بدن آرا همچنین از رشد عضویت کتابخانه های عمومی به میزان ۳۹درصد در سال ۹۵ و در مقایسه با سال ۹۴ خبر داد و گفت: با مراجعه و عضویت این میزان افراد به کتابخانه های عمومی ۲۳درصد در تامین منابع کتابخانه های عمومی گیلان رشد داشتیم.
بدن آرا تعامل دستگاه ها با مجموعه کتابخانه های عمومی در سال گذشته را بسیار موثر و سازنده عنوان و از سازمان منطقه آزاد انزلی در برگزاری موفق ششمین جشنواره کتابخوانی رضوی در گیلان با مشارکت بیش از ۱۹ هزار نفر به عنوان نماد این همدلی یاد کرد.
۲۰۰۷

اخبار روز ، پامچال نیوز /*


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها

بازتاب: اختصاص زمین مناسب برای ساخت کتابخانه در مسکن مهر رشت – رشت جهانی