اختصاصی/ دگردیسی در ۲۱ ماه

دسته: سیاسی , فرهنگی هنری
چهارشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

کانال تلگرام شهر من رشت

در بدو ورود پسرک به دنیا کائنات، آمال آرزوهاست که خاندان برایش ردیف میکنند، از آرزوی دامادی گرفته تا دکتر ،مهندس و یا رییس شدن با حفظ اعتلای نام خانوادگیشان  و قص علی هذا

اما چرا در این میان کسی برای پسرک آرزوی مرد شدن نمیکند؟ شاید بر این باورند که مردشدن درذات پسرک نهفته است، دیر یا زود محق میشود.

پسرک بزرگ میشود، نونهالی، نوجوانی و حتی جوانی را از سر میگذراند اما همچنان در آمار مردها جایی ندارد،

در کشور ما مرد شدن مساوی است با فردی که خدمت مقدس سربازی را به سرانجام رسانیده باشد، خدا آنروز را نیاورد که کمی سستی و کاهلی چاشنی زندگی پسرک قصه ما باشد، اینگونه اس که هر تازه از راه رسیده ای به خود اجازه میدهد تا با طعنه او را مورد موأخذه قرار داده و لفظ سربازی تو را آدم خواهد کرد، از تو مرد خواهد ساخت را به او متذکر شود.

اما سوال اینجاست که آیا این گفته صحت دارد ؟؟؟!

….

در سال ۱۳۵۷ به لطف خداوند مهربان و در ذیل توجهات حضرت ولی عصر(عج) پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، جوانان بسیاری فرصت دفاع و پاسداری از کیان عزیزمان را یافتند.

جوانانی که در طول هشت سال دفاع مقدس با سیرتی پاک، ذهنی آگاه حماسه آفریدند.

در میان خیل عظیم شهدای گرانقدر ما بودند جوانانی که حتی سنشان به خدمت مقدس سربازی نرسیده بود،  اما بصورت داوطلبانه برای دفاع از این خاک در جبهه های حق علیه باطل مردانه جنگیدند.

گذر زمان همانند امواج دریا بر پهنه شنی ساحل میماند، بسیاری از ابعاد زندگی انسان ها را دچار دگرگونی میکند حال که سال ها از آن زمان میگذرد، گویا در میان تحولات زمانه متاسفانه معنای واژه “مردشدن” هم دچار دگرگونی گشته…

ذات و اعتقادات ما جوانان امروز، همانی ست که در تاریخ این مملکت از پدران و پدر بزرگانمان تجلی گشته  هنوز با وجود همه معذوریات و مشکلات کمبودها و سختی ها عاشق خاک پاک سرزمینمان هستیم و خواهیم بود و اجازه نخواهیم داد احدی به این خاک نگاه مغرضانه ای بیاندازد این خاک یادگار ارثیه پدری ماست تا قطره آخر خونمان پاسدارش خواهیم بود و بس

امید است مسئولان ما با توجه به تذکرات متعدد رهبر معظم انقلاب مبنی بر تغییر خط مقدم جهاد با دشمن امروزی که از راههای مختلف از جمله ماهواره ها، فضای مجازی و… گامی به جلو در تغییر جبهه نبرد و بهره وری بهینه از این توان انرژی جوانی در این بازه زمانی تدبیری نو بر این خدمت مقدس بیاندیشند و با هدایت درست ۲۱ ماه سربازی تبدیل به فرصت طلایی در زندگی پسران جوان این کشور شود تا بجای فرار از این بخش زندگیشان، مشتاقانه به انتظار فرا رسیدنش باشند.

به امید آنروز باشیم که فرزندان ما در خدمت مقدس سربازی به اهداف و فرصتهای برتر از روزگار ما دست یابند…

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها