آنفلوآنزا و دیگر عفونت های ویروسی

دسته: اجتماعی
چهارشنبه - ۹ فروردین ۱۳۹۶

یکی از راههای قابله با آنفلوآنزا و عفونت ویروسی زدن واکسن است اما این بیماری ها راههای جلوگیری دیگری هم دارند.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از میزان، بعضی ویروس ها می توانند عفونت ریه ایجاد کنند که به آن پنومونی می گویند. این ویروس ها شامل آنفلوآنزا، ویروس سارس و ویروس آنفلوآنزای پرندگان و … هستند. این ویروس ها با استنشاق ریز قطره های سرفه یا عطسه فرد مبتلا منتقل می شوند. دیگران با لمس اشیایی که روی آن ها سرفه شده است به این ریز قطره ها آلوده می شوند. بهترین دفاع شما در برابر هر عفونتی آن است که دست خود را بشویید و از ضدعفونی کننده های دست بر اساس آن چه در بخش شستشوی دست (صفحه ۱۸۱) گفته شد استفاده کنید.

اگر به بیماری تنفسی با تب مبتلا شدید شرط احتیاط آن است که دیگران را در معرض  بیماری خود قرار ندهید خانه بمانید و سرکار نروید و از روش درست شستن دست پیروی کنید. از استفاده مشترک از حوله دستمال یا ظروف با دیگران بپرهیزید مگر اینکه از شست و شوی مناسب آن ها اطمینان حاصل کنید. استفاده از ماسک امکان گسترش ریز قطره های تنفسی و آلودگی مراقبان را کاهش می دهد . کارکنان بیمارستان باید از ماسک ویژه ای (N95) که ذرات بسیار کوچک را نیز فیلتر می کند  استفاده کنند ولی بخش عمده ای از گسترش ریز قطره ها با استفاده از ماسک های ساده اتاق عمل قابل پیشگیری است. اگر بیماری شما خیلی شدید نباشد می توانید درخانه دوران بیماری را سپری کنید و بهبود یابید. شما می توانید تا ۱۰ روز پس از آنکه خودتان خوب شدید عفونت را به دیگران انتقال دهید. بنابراین توصیه ما این است که تا چند روز پس از بهبود از حضور در محل کار یا تحصیل خودداری کنید.

اگر علایم شدید شد یا در تنفس خوردن یا مراقبت در منزل با مشکل مواجه شدید باید با زدن یک ماسک به صورت به بیمارستان بروید. احتمالا تا تشخیص قطعی شما را از دیگران مجزا می کنند.

واکسیناسیون بر علیه آنفلوآنزا می تواند کمک کننده باشد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها