آموزش ،راه حل اساسی در پیشگیری از تب کریمه کنگو

دسته: اخبار استانها
دوشنبه - ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر ماهیّت این بیماری را بسیار خطرناک برشمرد و بر آموزش به عنوان راه حل اساسی در پیشگیری تاکید کرد.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از خبرنگار ایلنا از بهشهر، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر در جلسه کارگروه سلامت و امنیّت غذایی که با حضور دهیاران روستاهای بخش یانه سر در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در ایران نخستین فرد مبتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در سال ۱۳۷۸ تشخیص داده شد و تا سال ۹۵ یک هزار و ۱۸۴ مورد در ایران و ۹ مورد در مازندران به این بیماری مبتلا شدند که ۱۷۳ مورد یعنی حدود ۲۰ درصد در کشور و  ۴ مورد یعنی حدود ۵۰ درصد در مازندران به مرگ منجر شد.


محمد تقی صالح طبری گفت: در سال جاری ۲ مورد از نوشهر، یک مورد از کلاردشت و یک مورد از سوادکوه مبتلا شدند و ۶ مورد مشکوک به این بیماری هستند.


وی ادامه داد: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو به عنوان  یک بیماری ویروسی  میان انسان و دام مشترک است و معمولا در دام های مبتلا به این بیماری هیچ عارضه ای مشاهده نمی شود و با اتصال کنه ها به دام و یا ذبح غیربهداشتی دام ها، بیماری به انسان انتقال می یابد.


مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر با بیان اینکه بخشی از تولید گوشت و محصولات لبنی بر عهده دامداران است، افزود: علاوه بر تضمین سلامت دامداران بایست به سلامت مصرف کنندگان این محصولات نیز توجه شود.


صالح طبری ماهیّت این بیماری را بسیار خطرناک برشمرد و بر آموزش به عنوان راه حل اساسی در پیش گیری و بر ساخت استخر ضد کنه، سم پاشی دام ها و اصطبل ها تاکید کرد.


معاون فنی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو به طور متوسط ۳۰ درصد مرگ و میر را به دنبال دارد، گفت: این بیماری در صورت شرایط مساعد به بیماری بومی، منطقه ای تبدیل می شود و مازندران یکی از ۵ استان مورد توجه  بیماری تب کریمه کنگو است.


لطفی در ادامه دامداران، قصابان و کارگران کشتارگاه را گروه های در معرض خطر این بیماری اعلام کرد و افزود: در صورت بستری شدن یک فرد مشکوک به بیماری تب کریمه کنگو در بیمارستان، ۹۰ درصد انرژی و پتانسیل بیمارستان صرف این بیمار و کنترل و حساسیت های این بیماری می شود.


وی گزش کنه ای از گونه هیالوما، لاشه حیوانات، خون و ترشحات حیوان آلوده را از راه های انتقال این بیماری برشمرد و بر رعایت اصول صحیح کشتار و بر پرهیز از تماس با گوشت گرم تاکید کرد.


معاون فنی بهداشت ودرمان شهرستان بهشهر بیان کرد: ایران در منطقه حسّاس تب کریمه کنگو قرار دارد و استان سیستان و بلوچستان طی سال های ۱۳۷۸ تا ۱۳۹۵ با ۷۳۰ مورد رتبه نخست مرگ و میر مبتلایان به این بیماری دارد.


لطفی ورود دام های آلوده ی زنده غیرمجاز از مرزها، کافی نبودن پست های قرنطینه، بافت غیربهداشتی دامداری های سنتی روستایی و حاشیه ی شهرها، نگهداری دام های آلوده در مناطق مسکونی بویژه حاشیه شهرها، کشتار غیر مجاز و غیربهداشتی دامی، روش ذبح دام بدون رعایت احتیاطات استاندارد و حفاظت فردی، کافی نبودن کشتارگاه های صنعتی بهداشتی و عدم نظارت جدی بر کشتارگاه ها را از عوامل اصلی شیوع این بیماری مطرح کرد.


 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها