آتش سوزی یک مغازه در آبادان، ۶ مصدوم بر جای گذاشت

دسته: اخبار استانها
جمعه - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

کانال تلگرام شهر من رشت

شامگاه دیشب (۲۱ اردیبهشت ماه) در عملیات مهار آتش در مغازه عرضه فست فود در خیابان شهید منتظری آبادان شش آتش نشان مصدوم شدند.

به گزارش پامچال نیوز به نقل از خبرنگار ایلنا از خوزستان و به گفته مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان، صاحب واحد صنفی، آتش نشانی را از وجود ۱۰ کپسول گاز بزرگ که در بخشی از مغازه نگهداری می شد، بی اطلاع گذاشت و هنگامی که پس از مهار آتش، آتش نشانان در حال بررسی نهایی موضوع در درون مغازه بودند با انفجار کپسول های گاز و پرتاب آتش نشانان به بیرون از مغازه مواجه شدیم.


مجید فرحانی افزود: از چهار آتش نشان اعزامی به اهواز برای انجام مداوا یکی از ناحیه دست، مچ پا، شکستگی صورت و کتف، دیگری از ناحیه ریه، یکی نیز از ناحیه صورت و دست و چهارمین آتش نشان نیز از ناحیه صورت دچار سوختگی شدند.


وی اظهار کرد: دو آتش نشان دیگر نیز به بیمارستان امام خمینی به شرکت پالایش نفت آبادان منتقل شدند که یکی از ناحیه ریه و دیگری از ناحیه صورت، سر و دست ها دچار سوختگی شد.


مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان با انتقاد و گلایه شدید از کارکنان بیمارستان امام خمینی شرکت پالایش نفت آبادان گفت: هنگامی که دو آتش نشانی حادثه دیده در حین انجام وظیفه را برای مداوا به بیمارستان بردیم، اعلام کردند که باید تشکیل پرونده داده و پول پرداخت کنیم.


وی اظهار کرد: برخورد کادر بیمارستان امام خمینی شرکت نفت با آتش نشانان غیر قابل قبول بود، مسئولان این بیمارستان بایستی در نحوه برخوردشان با مراجعان به خصوص در مواجه با حوادثی این چنینی تجدید نظر کنند.


 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
دیدگاه ها
محسن این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۶:۲۲ ب٫ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام ، بنده خودم شخصا حضور داشتم و شاهد عینی ماجرا هستم ، آقای فرحانی یک ساعت پس از حضور آتش نشانان مصدوم در بیمارستان نفت حضور پیدا کردند
1 – برای کلیه مصدومین اقدامات اولیه درمانی انجام شد 2- هر مصدوم که به بیمارستان انتقال پیدا میکند بعد از اقدامات اولیه می بایست تشکیل پرونده دهد یعنی اسم ، سن ، بیماری های خاص و … ثبت شود وقتیکه یکی از همراهان آتش نشان به پذیرش راهنمایی شدند و کارمند پذیرش بی اطلاع از وضعیت آنان بود تقاضای وجه بستری کرد و آن فرد بدون توضیحی پرداخت کرد 3- علت اینکه کارمند پذیرش در این خصوص توجیه نشدند شلوغی اورژانس و رسیدگی کلیه کارکنان به وضعیت مصدومین بود ( فقط یک نفر پول داد بدون اینکه به پذیرش بگویند مصدوم آتش نشان است ) 4- متاسفانه شخصی بنام خمیسی از همکاران مصدومین که اصلا در حادثه مذکور حضور نداشت و پس از حادثه به بیمارستان آمده بود به طرف دکتر حمله و رکیک ترین الفاظ را بکار برد و پس از آن وقتی حراست وی را به آرامش دعوت کردند به همراه همکارانش چند نفری بصورت وحشیانه نفر حراست را مورد ضرب و شتم قرار دادند و حتی به خانم های پرستار توهین کردند که تمام موارد در دوربین های مداربسته ضبط شده است 4- علیرغم تعدی صورت گرفته ، پرسنل بیمارستان با خویشتنداری کلیه امور درمانی را انجام و بیماران به اهواز اعزام شدند .5- آقای فرحانی که اینهمه افاضات فرمودند چه پاسخی برای اقدام وحشیانه همکاران خود دارند و چرا در مصاحبه اشاره ای نکردند . 6- آقای مسئول بجای شانتاژ و ارائه اخبار غلط به جامعه برای کارکنان خود تجهیزات تهیه کنید و آموزش دهید تا در آتش سوزی در یک مغازه ساندویچی هشت نفر مصدوم نداشته باشید .
هر کس در هر شغلی که می باشد بایستی ادب و نزاکت را رعایت کند .
لطفا رسانه باشید